تأمین امنیت انتخابات مجلس با بیش از ۱۲ هزار پلیس

  معاون عملیات نیروی انتظامی اقدامات ناجا را در راستای برگزاری مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی تشریح کرد و گفت: ۱۲ هزار و ۳۸۵ نیرو برای استان‌هایی که انتخابات مرحله دوم در آن‌ها برگزار می‌شود در نظر گرفته شده است. به گزارش باشگاه خبرنگاران، بتولی با اشاره به اقدامات معاونت عملیات در […]

 

معاون عملیات نیروی انتظامی اقدامات ناجا را در راستای برگزاری مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی تشریح کرد و گفت: ۱۲ هزار و ۳۸۵ نیرو برای استان‌هایی که انتخابات مرحله دوم در آن‌ها برگزار می‌شود در نظر گرفته شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، بتولی با اشاره به اقدامات معاونت عملیات در برگزاری مرحله اول انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود تلاش گسترده دشمن برای دلسرد کردن مردم از حضور در صحنه انتخابات، مرحله اول انتخابات در شرایط مطلوب امنیتی برگزار شد.

وی ایجاد اختلاف بین اقوام، گروه‌ها، تشکل‌های مختلف و اقدام‌های تحریک‌آمیز را از اهداف دشمنان نظام در کاهش مشارکت مردم در انتخابات برشمرد و افزود: رصد مستمر تحرکات معاندان، تهیه برآوردها، اشرافیت اطلاعاتی، اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم، هماهنگی و همکاری بین سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف کشوری، لشکری، لطف و عنایت ویژه خداوند متعال، را از عوامل برگزاری انتخاباتی امن برشمرد.

معاون عملیات ناجا در تشریح اقدامات این معاونت در راستای برگزاری مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی بیان کرد: از آن‌جایی که انتخابات در برخی حوزه‌ها به مرحله دوم کشیده شده، ۱۳۸ داوطلب نمایندگی برای کسب ۶۹ کرسی باقیمانده در مجلس دهم، روز جمعه دهم اردیبهشت در ۲۲ استان کشور به رقابت می‌پردازند.

بتولی خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران براساس وظایف قانونی و ذاتی در این مرحله نیز با به‌کارگیری نیروهای کارآمد، امنیت مرحله دوم انتخابات را فراهم خواهد کرد.

وی حضور فعال نمایندگان ناجا در جلسات وزارت کشور را از اقدامات ناجا پیش از برگزاری انتخابات برشمرد و ادامه داد: در راستای ایجاد هماهنگی بیش‌تر در برگزاری انتخابات مرحله دوم، کمیسیون عملیات ناجا با برگزاری جلسات با رده‌های تخصصی ضمن اخذ تدابیر لازم و کار آمد، دستورهای لازم هیأت رییسه ناجا را نیز در قالب مصوبات ابلاغ کرد.

 

بتولی اضافه کرد: پس از اخذ برآوردهای لازم و متناسب با تهدیدهای احتمالی، نسبت به تهیه، تدوین و ابلاغ دستورالعمل تأمین «نظم و امنیت» مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی اقدام و ضمن تشریح وظایف و پیش‌بینی‌های مورد نیاز، به فرمانده انتظامی استان‌ها و سایر رده‌های مربوط ارسال شد.