کارنامه سرخابی‌ها در نیمه‌ راه لیگ و حذفی

کارنامه سرخابی‌ها در نیمه‌ راه لیگ و حذفی پرسپولیس و استقلال در میانه فصل فوتبالی شان قرار دارند. پرسپولیس با انجام بازی با صنعت نفت آبادان دور رفت لیگ را به پایان رساند و با صعود به یک چهارم نهایی جام حذفی مانند استقلال به جمع ۸ تیم برتر این رقابت‌ها رسید. به گزارش سایت […]

کارنامه سرخابی‌ها در نیمه‌ راه لیگ و حذفی

پرسپولیس و استقلال در میانه فصل فوتبالی شان قرار دارند. پرسپولیس با انجام بازی با صنعت نفت آبادان دور رفت لیگ را به پایان رساند و با صعود به یک چهارم نهایی جام حذفی مانند استقلال به جمع ۸ تیم برتر این رقابت‌ها رسید.

به گزارش سایت نود، پرسپولیس و استقلال حالا هر دو در نقطه‌ای مشابه قرار دارند و می‌توان نگاهی به بیلان کاری آنها داشت؛

پرسپولیس؛ حرکت در اوج

پرسپولیس با توجه به حضور در لیگ قهرمانان آسیا و بازی در سوپرجام، فصل پرکارتری نسبت به استقلال داشته با ۵ بازی بیش‌تر. فصل فوتبالی برای قرمز‌ها کمی زودتر شروع شد و آنها ۳۰ تیر در دیدار سوپرجام ایران به میدان رفتند. پرسپولیس تا به امروز در ۱۴۸ روز ۲۲ بازی انجام داده است.

با توجه به تعطیلاتی که در این فاصله برای بازیهای ملی هم وجود داشته پرسپولیسی‌‌ها برنامه‌ای فشرده داشتند. بیلان کاری پرسپولیس در این فصل به این صورت است؛

لیگ: ۱۵ بازی، ۱۱برد، ۳ مساوی، یک باخت، ۲۷ گل زده، ۶ گل خورده

سوپرجام: یک بازی، یک برد، ۳ گل زده، بدون گل خورده

جام حذفی: دو بازی، دو برد، ۴گل زده، یک گل خورده

لیگ قهرمانان آسیا: ۴ بازی، یک برد، دو مساوی، یک باخت، ۷ گل زده، ۹ گل خورده

مجموع: ۲۲ بازی، ۱۵ برد، ۵ مساوی، ۲ باخت، ۴۱ گل زده، ۱۶ گل خورده

استقلال؛ پیشرفت با شفر

استقلال شروع بسیار ضعیفی در لیگ داشت، شروع ضعیفی که باعث کنار رفتن علیرضامنصوریان و آمدن وینفردشفر شد. بیلان کاری استقلال با آمدن شفر بهتر شد. استقلالی‌‌ها تا اینجای کار در ۱۴۱ روز ۱۷ بار به میدان رفتند و برنامه سبک‌تری نسبت به پرسپولیس داشتند. بیلان کاری استقلال در این فصل به این صورت است؛

لیگ: ۱۵ بازی، ۵برد، ۵ مساوی، ۵ باخت، ۱۱ گل زده، ۹ گل خورده

جام حذفی: دو بازی، دو برد، ۴ گل زده، دو گل خورده

مجموع: ۱۷ بازی، ۷ برد، ۵ مساوی، ۵ باخت، ۱۵گل زده، ۱۱ خورده

درست است که دو تیم در جام حذفی آماری مشابه دارند و با دو برد به یک چهارم نهایی رسیدند، اما آمارشان در لیگ کاملاً متفاوت است. پرسپولیس ۱۶ گل بیش‌تر از استقلال زده است.

اگر بازیهای سخت آسیایی هم از بیلان پرسپولیس حذف کنیم آمار این تیم بهتر هم خواهد شد. پرسپولیس هر بازی تقریباً دو گل زده و در مسابقات داخلی کم‌تر از نیم گل در هر بازی دریافت کرده است.

پرسپولیس به‌طور میانگین در ۲۲ بازی خود ۲، ۲۷ امتیاز کسب کرده، در ایران میانگین امتیازی این تیم ۲، ۵ امتیاز برای هر بازی است.

استقلال پس از آمدن وینفرد شفر در ۸ بازی خود در لیگ و جام حذفی تنها دو گل دریافت کرد. پرسپولیس در این ۸ بازی یک گل خورده و از این لحاظ آمار دو تیم مشابه است.

استقلال در لیگ هر بازی ۱، ۳ امتیاز به دست آورده که چندان جالب نیست. قبل از آمدن شفر این آمار کسب یک امتیاز در هر بازی بود که با آمدن شفر به مراتب بهتر شد.

در واقع باید گفت بین استقلال و پرسپولیس در نقطه کنونی یک تفاوت اصلی وجود دارد. استقلال تنها در یک جام مدعی است اما پرسپولیس به دو جام فکر می‌کند. ۱۶ امتیاز اختلاف در لیگ استقلال را از قهرمانی در لیگ ناامید کرده است.

وضعیت گلزنان

در زمینه گلزنان هم برتری با پرسپولیس است. بهترین گلزنانان استقلال در این فصل در تمامی رقابت‌ها سرورجپاروف و فرشید‌اسماعیلی با ۳ گل‌ هستند.

 

پرسپولیس اما علی‌علیپور ۱۳ گله(در تمامی بازیها)، گادوین منشا(۸) و فرشاداحمدزاده ۵ گله را دارد.