وام مسکن کفایت احداث سرپناه برای زلزله‌زدگان را نمی‌کند

وام مسکن کفایت احداث سرپناه برای زلزله‌زدگان را نمی‌کند رییس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: دغدغه مردم زلزله‌زده کرمانشاه در خصوص تأمین مسکن، نوع ساخت، هزینه‌های بالا و عدم کفایت وام مسکن برای احداث سرپناهی مناسب، کاملاً مشخص و مشهود بود. به گزارش خانه‌ملت، حمیدرضا‌حاجی‌بابایی در خصوص بازدید از مناطق زلزله‌زده کرمانشاه گفت: بعد از […]

وام مسکن کفایت احداث سرپناه برای زلزله‌زدگان را نمی‌کند

رییس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: دغدغه مردم زلزله‌زده کرمانشاه در خصوص تأمین مسکن، نوع ساخت، هزینه‌های بالا و عدم کفایت وام مسکن برای احداث سرپناهی مناسب، کاملاً مشخص و مشهود بود.

به گزارش خانه‌ملت، حمیدرضا‌حاجی‌بابایی در خصوص بازدید از مناطق زلزله‌زده کرمانشاه گفت: بعد از جلسه با استاندار و مسؤولان منطقه، چندین روستا و شهر سرپل‌ذهاب و منطقه ثلات‌باباجانی را مورد بازدید قرار دادم، حدود یک ماه از حادثه گذشته، ولی تلاش‌های ارتش و سپاه کاملاً نمایان است، اسکان موقت تا حدودی پایان یافته است، تلاش‌های استاندار و دستگاه‌های اجرایی مشهود است.

نماینده مردم همدان در مجلس‌شورای‌اسلامی در تشریح نتایج بازدید‌ها و بررسی وضعیت مناطق زلزله‌زده گفت: باید سرعت خدمات‌رسانی بیش‌تر شود، فصل سرما نیاز به سرعت بیش‌تری برای ارایه خدمات را ایجاب می‌کند. هماهنگی بین دستگاه‌های مختلف خدمات‌رسان به صورت کار سیستماتیک و یکپارچه نیاز است.

رییس فراکسیون نمایندگان ولایی با بیان این‌که دغدغه مردم در خصوص تأمین مسکن، نوع ساخت، هزینه‌های بالا و عدم کفایت وام مسکن برای احداث سرپناهی مناسب کاملاً مشخص و مشهود است، گفت: برخی از آسیب‌دیدگان صدمات جسمانی شدیدی دارند که هنوز در بستر بیماری هستند، دغدغه درمان و تأمین اعتبار درمان برای صدمات بزرگ و جدی مانند قطع نخاع نیاز به ارایه راهکار و تدبیر مناسب دارد.

حاج‌بابایی با اشاره به بررسی روند تحصیل دانش‌آموزان مناطق زلزله‌زده، تأکید‌کرد: در کنار سایر موارد، توجه به دانش‌آموزان بستری به خاطر آسیب جسمانی و لزوم توجه خاص به این گروه، همچنین تأمین کتاب‌های درسی برای دانش‌آموزان باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به تلاش مجلس برای تصویب طرحی در راستای برداشت ۱۰۰۰ میلیون تومان از حساب صندوق توسعه ملی جهت بازسازی مناطق زلزله‌زده گفت: باید تقویت شبکه‌های اجتماعی تأثیرگذار، مانند مساجد، مدارس، برای شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی دقیق و به موقع به آسیب‌دیدگان از زلزله تقویت شوند. افزایش سرویس‌های بهداشتی به خصوص برای بانوان باید در دستور کار قرار گیرد.

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با تأکید بر لزوم تهیه و تدوین گزارش‌های دقیق آماری برای نشان دادن وضعیت و نوع ارایه خدمات به مردم مناطق زلزله‌زده گفت: بعد از اتمام بازدید در فرمانداری شهرستان ثلاث باباجانی جلسه ستاد بحران با حضور استاندار، محمدی، نماینده مردم قزوین و نادری نماینده ثلاث‌باباجانی و جوانرود تشکیل و گزارش نهایی توسط استاندار ارایه شد و در این جلسه گزارش مصوبه کمیسیون بودجه و محاسبات را در جلسه ارایه دادم.