راه‌اندازی ۳ نیروگاه جدید برق در جنوب کشور

  یک مقام مسؤول از راه‌اندازی ۳ نیروگاه جدید برق در جنوب کشور تا تابستان سال‌جاری خبر داد. به گزارش مهر، همزمان با افزایش چراغ خاموش مصرف برق ایران و احتمال آغاز موج گرمای بهاری از اواسط اردیبهشت ماه، بهره‌برداری از طرح‌های جدید نیروگاهی به منظور کاهش خطر خاموشی‌ها در دستور کار قرار گرفته است. […]

 

یک مقام مسؤول از راه‌اندازی ۳ نیروگاه جدید برق در جنوب کشور تا تابستان سال‌جاری خبر داد.

به گزارش مهر، همزمان با افزایش چراغ خاموش مصرف برق ایران و احتمال آغاز موج گرمای بهاری از اواسط اردیبهشت ماه، بهره‌برداری از طرح‌های جدید نیروگاهی به منظور کاهش خطر خاموشی‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

در شرایط فعلی ظرفیت تولید برق ایران حدود ۷۴ هزار مگاوات است و پیش‌بینی می‌شود مطابق با برنامه زمان‌بندی دست کم ۳ واحد نیروگاهی در جنوب کشور در مدار بهره‌برداری قرار بگیرد.

محسن طرزطلب درباره آخرین وضعیت راه‌اندازی نیروگاه‌های جدید برق در جنوب کشور، گفت: دو واحد گازی نیروگاه سیکل ترکیبی گل گهر در تابستان سال جاری به شبکه سراسری برق سنکرون خواهد شد، گفت: هماهنگی‌های لازم با شرکت مدیریت شبکه، دیسپاچینگ ملی و سرمایه‌گذار بخش خصوصی به منظور رفع تمامی موانع پیوستن این نیروگاه به شبکه برق کشور انجام گرفته است.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی همچنین با اعلام این‌که با تکمیل و تسریع راه‌اندازی دو واحد گاز نیروگاه سیکل ترکیبی سمنگان در استان کرمان یکی دیگر از برنامه‌های برقی در جنوب کشور است، بیان کرد: علاوه بر این برای احداث یک واحد نیروگاه سیکل ترکیبی در زرند استان کرمان از دیگر برنامه‌های در دست اجرا است.

این مقام مسؤول ظرفیت تولید نیروگاه سیکل ترکیبی زرند کرمان را شامل دو واحد گازی و یک واحد بخار به ظرفیت ۴۸۴ مگاوات عنوان کرد و افزود: در مجموع با بهره‌برداری از نیروگاه‌های در دست اجرا در کرمان حدود یکهزار و ۵۰۰ مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور افزوده خواهد شد.

 

نیروگاه سیکل ترکیبی گل گهر، نیروگاه سمنگان و نیروگاه کهنوج در شهرستان کهنوج قرار دارند و توسط سرمایه بخش خصوصی و یا از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در حال ساخت و راه‌اندازی است.