بدون تردید کل بیت‌المقدس پایتخت فلسطین است

مشاور مقام‌معظم‌رهبری بدون تردید کل بیت‌المقدس پایتخت فلسطین است مشاور مقام‌معظم‌رهبری در امور بین‌الملل با بیان این‌که فرانسه نوچه ترامپ در اروپا است، گفت: اروپایی‌ها نقش بازی می‌کنند و برخی از آنها، حرف‌هایی می‌زنند که تکرار حرف‌های ترامپ است. به گزارش مهر، علی‌اکبر‌ولایتی در حاشیه گردهمایی معاونان پژوهشی واحدهای دانشگاه آزاد در این دانشگاه گفت: […]

مشاور مقام‌معظم‌رهبری

بدون تردید کل بیت‌المقدس پایتخت فلسطین است

مشاور مقام‌معظم‌رهبری در امور بین‌الملل با بیان این‌که فرانسه نوچه ترامپ در اروپا است، گفت: اروپایی‌ها نقش بازی می‌کنند و برخی از آنها، حرف‌هایی می‌زنند که تکرار حرف‌های ترامپ است.

به گزارش مهر، علی‌اکبر‌ولایتی در حاشیه گردهمایی معاونان پژوهشی واحدهای دانشگاه آزاد در این دانشگاه گفت: خانمی که نماینده ایالات‌متحده آمریکاست، متوجه نمی‌شویم متخصص حوزه بین‌الملل یا موشکی است که چیزی را نشان می‌دهد و می‌گوید ایرانی‌ها این کار را کرده‌اند که این حرف تنها یک ادعاست.

وی افزود: این فرد حداقل اطلاعات و علم لازم را برای صحبت ندارد و ادب لازم را نیز ندارد و حرف بدون پایه و اساس می‌زند.

مشاور مقام‌معظم‌رهبری در امور بین‌الملل گفت: متخصصان به حرف‌های این خانم با پوزخند نگاه می‌کنند.

ولایتی خاطرنشان‌کرد: به هیچ وجه جمهوری‌اسلامی‌ایران موشکی به یمن نداده است.

مشاور مقام‌معظم‌رهبری در خصوص اجازه کشور فرانسه به تجمع منافقین در کشور گفت: فرانسه از ابتدای انقلاب تاکنون کم‌تر صداقت نشان داده است.

وی خاطرنشان‌کرد: استفاده از عده‌ای مزدور به عنوان منافق که به کشور خیانت کرده‌اند در کشور فرانسه هستند. این یک اسلحه کهنه و یکبار مصرف است و فرانسه اگر می‌خواهد به دنبال حیثیت بین‌المللی باشد نباید این طور تابع محض آمریکا باشد.

ولایتی تصریح‌کرد: فرانسه نوچه ترامپ در اروپا است.

مشاور مقام‌معظم‌رهبری در امور بین‌الملل اظهارداشت: نه عربستان عددی است که بتواند کاری علیه ایران کند و نه رژیم صهیونیستی.

وی عنوان‌کرد: از ابتدای تأسیس رژیم صهیونیستی، عربستان ارتباطات پشت صحنه‌ای با صهیونیست‌ها داشته است و اکنون نیز این ارتباط آشکارا شده است که این موضوع نهایت ضعف عربستان است که فکر می‌کنند با تکیه بر صهیونیست‌ها می‌توانند کاری کنند.

ولایتی خاطرنشان‌کرد: صهیونیست‌ها اگر می‌توانستند کاری کنند، حصارهای دور شهرک‌های خود را بلندتر می‌کشیدند که علاوه بر این‌که فلسطینی‌ها نتوانند از آنها رد شوند، بتوانند جلوی مهاجرت مردم خود را بگیرند.

مشاور مقام‌معظم‌رهبری در امور بین‌المللی گفت: رییس‌جمهور هر زمان که مجال بوده، در خصوص فلسطین صحبت کرده است. همچنین وی هر زمان که توانسته بر علیه رژیم صهیونیستی نیز صحبت کرده است.

وی اظهارداشت: بدون تردید کل بیت‌المقدس پایتخت فلسطین است.

ولایتی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص نتایج برجام نیز تأکیدکرد: آمریکایی‌ها تلاش می‌کنند به هر شکل که شده نتیجه‌ای که در روح و جسم این قرارداد است را برخلاف آن فعالیت کنند.

وی افزود: اروپایی‌ها نقش بازی می‌کنند و مشخص است که برخی از کشورهای اروپایی تقسیم نقش کرده‌اند. برخی از اروپایی‌ها، حرف‌هایی می‌زنند که تکرار حرف‌های ترامپ و آمریکا است.

مشاور مقام‌معظم‌رهبری در امور بین‌الملل تأکیدکرد: ما در منطقه هستیم تا زمانی که همسایه‌های ما از ما کمک بخواهند به آنها کمک می‌کنیم.

ولایتی تصریح‌کرد: آمریکا قصد دارد بدون اجازه سوریه ۱۰ هزار نیرو به این کشور بیاورد و به ما می‌گویند که شما نباشید.

 

وی در خصوص برجام گفت: ما تلاش می‌کنیم به نتیجه خوبی برسیم.