اوایل ۵۰ سالگی ناشاد‌ترین دوره زندگی

  نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که اضطراب و دلواپسی در سال‌های ابتدایی دهه ۵۰ عمر افزایش می‌یابد و افراد کم‌تر احساس شادی می‌کنند و کم‌ترین میزان رضایت از زندگی را دارند. به گزارش ایرنا، بیش از ۳ هزار نفر از مردم انگلیس در این تحقیق شرکت کردند و از آن‌ها در چهار مورد […]

 

نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که اضطراب و دلواپسی در سال‌های ابتدایی دهه ۵۰ عمر افزایش می‌یابد و افراد کم‌تر احساس شادی می‌کنند و کم‌ترین میزان رضایت از زندگی را دارند.

به گزارش ایرنا، بیش از ۳ هزار نفر از مردم انگلیس در این تحقیق شرکت کردند و از آن‌ها در چهار مورد رضایت از زندگی، شادی، دلواپسی و این که چقدر حس می‌کنند زندگی ارزش دارد، پرسیده شد.

براساس نتایج این تحقیق که دفتر آمار ملی انگلیس(ONS) منتشر کرد، افرادی که بین ۵۰ تا ۵۴ سال سن دارند، کم‌ترین میزان شادی و رضایت از زندگی، و در عین حال بیش‌ترین میزان اضطراب و دلواپسی را دارند.

اما بهترین دوره زندگی را افرادی که در میانه دهه ۶۰ عمر خود هستند، تجربه می‌کنند و افرادی نیز که بین ۷۰ تا ۷۴ سال دارند، در مقایسه با سایر گروه‌های سنی، بیش‌ترین رضایت را از زندگی دارند.

اغلب افراد بالای ۹۰ سال هم زندگی را چندان با ارزش نمی‌دانند و کم‌تر از سایرین دچار اضطراب و دلواپسی هستند.

 

اما نکته خوب این است که افراد بین ۱۶ تا ۳۴ سال، به همه این ۴ پرسش به گونه‌ای مثبت پاسخ می‌دادند و نشانه‌های شور جوانی و امید در آن‌ها نمایان بود.