جزییات بازداشت ابوبکر البغدادی به دست نیروهای آمریکایی

جزییات بازداشت ابوبکر البغدادی به دست نیروهای آمریکایی کمیسر خاورمیانه‌ای کمیته بین‌المللی حقوق بشر جزییات بازداشت سرکرده داعش به دست نیروهای آمریکایی را تشریح کرد. به گزارش مهر به نقل از شفق‌نیوز، هیثم‌ابوسعید، کمیسر خاورمیانه‌ای کمیته بین‌المللی حقوق بشر خبر بازداشت ابوبکرالبغدادی سرکرده داعش به دست نیروهای آمریکایی را تأیید کرد. وی مدعی است: البغدادی […]

جزییات بازداشت ابوبکر البغدادی به دست نیروهای آمریکایی

کمیسر خاورمیانه‌ای کمیته بین‌المللی حقوق بشر جزییات بازداشت سرکرده داعش به دست نیروهای آمریکایی را تشریح کرد.

به گزارش مهر به نقل از شفق‌نیوز، هیثم‌ابوسعید، کمیسر خاورمیانه‌ای کمیته بین‌المللی حقوق بشر خبر بازداشت ابوبکرالبغدادی سرکرده داعش به دست نیروهای آمریکایی را تأیید کرد.

وی مدعی است: البغدادی در پایگاه صحرایی «تی ۲» نگهداری می‌شود. وی در تاریخ ۱۸/۴/۲۰۱۷ طی عملیات هلی‌برنی که از سوی ۵۰ کماندوی آمریکایی انجام شد، بازداشت شده است.

ابوسعید با اشاره به این‌که وی قبلاً خبر بازداشت البغدادی را اعلام کرده بود، بیان‌کرد: همه آنچه ما در آن زمان از اطلاعات موثق درباره سرنوشت البغدادی ارایه کردیم، نپذیرفتند و به آن با دیده شک و تردید نگریستند.

شایان ذکر است که روزنامه ینی‌شفق ترکیه اعلام کرده بود که البغدادی به دست نیروهای آمریکایی در عراق بازداشت و به‌طور محرمانه به پایگاه آمریکایی‌ها در سوریه انتقال داده شده است.

این در حالی است که دیمیتری‌پسکوف، سخنگوی کرملین در واکنش به خبر بازداشت البغدادی به دست نیروهای آمریکایی اعلام کرد که روسیه اطلاعاتی در این زمینه ندارد.

وی افزود: نمی‌توانم اظهار نظری درباره آنچه رسانه ترکیه‌ای اعلام کرده است، بیان کنم. نمی‌دانم که آنها بر چه استناد کرده‌اند. حداقل ما این اطلاعات را نداریم.