۴۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی، ماحصل نقش‌آفرینی دانش‌بنیان‌ها و استارت‌آپ‌ها

۴۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی، ماحصل نقش‌آفرینی دانش‌بنیان‌ها و استارت‌آپ‌ها معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور گفت: استارت‌آپ‌های موفق با درآمدهای سالانه میلیارد تومانی، زمینه‌ساز حضور اقتصاد ایران در عرصه بین‌المللی هستند. به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سورنا‌ستاری با اشاره به حضور چشمگیر کسب و کارهای دانش‌بنیان خلاق […]

۴۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی، ماحصل نقش‌آفرینی دانش‌بنیان‌ها و استارت‌آپ‌ها

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور گفت: استارت‌آپ‌های موفق با درآمدهای سالانه میلیارد تومانی، زمینه‌ساز حضور اقتصاد ایران در عرصه بین‌المللی هستند.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سورنا‌ستاری با اشاره به حضور چشمگیر کسب و کارهای دانش‌بنیان خلاق گفت: استارت‌آپ‌های موفق که به دست دانشجویان و نخبگان نوآور شکل گرفته و اکنون درآمدهای میلیاردی کسب می‌کنند راه را برای حضور اقتصاد ایران در عرصه بین‌المللی بیش از پیش هموار ساخته است.

وی با بیان این‌که موتور محرکه اقتصاد کشور از شرکت‌های بزرگ دولتی به استارت‌آپ‌‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان ارتقا یافته است، افزود: ۴۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی، ماحصل نقش‌آفرینی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های موفق در میدان اقتصاد کشور است که با رفع موانع و ایجاد زیست‌بوم مساعد کارآفرینی و نوآوری، این میزان افزایش می‌یابد.

ستاری، مهم‌ترین تحول در اقتصاد را پررنگ‌تر شدن نقش شرکت‌های استارت‌آپی و کسب جایگاه پردرآمد‌ترین و موفق‌‌ترین بنگاه‌های اقتصادی توسط این استارت‌آپ‌‌ها دانست و افزود: اقتصاد کشور در شرف تحولی شگرف، یعنی حضور شرکت‌های دانش‌بنیانی است که اگرچه دارایی ملموس ندارند و به دولت وابسته نیستند، اما در حال بزرگ شدن هستند و با شتابی فزاینده جایگاه پردرآمد‌ترین بنگاه‌های اقتصادی را به خود اختصاص می‌دهند.

رییس بنیاد ملی نخبگان، با تأکید بر ضرورت ایجاد محیط مساعد کسب و کار برای شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد محیط مساعد کسب و کار شرکت‌های دانش‌بنیان را در ساختار اقتصاد کشور دنبال می‌کند که ایجاد این محیط مساعد، حمایت ساختارهای اجرایی، قانون‌گذاری و مالی از جمله بانک‌ها برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان را می‌طلبد.

 

وی به حمایت معاونت علمی و فناوری از ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در عرصه بین‌المللی افزود: صادرات به خصوص در حوزه دانش‌بنیان بسیار دشوار است و اخذ تأییدیه‌ها و استانداردها، ثبت بین‌المللی، تعامل و رقابت با نمونه‌های خارجی تنها بخش کوچکی از موانعی به شمار می‌رود که فراروی صادرات محصولات دانش‌بنیان وجود دارد؛ اما با تحقق برنامه‌های منظم حمایت از صادرات محصولات دانش‌بنیان، امید داریم مسیر حضور در عرصه بین‌المللی برای این دست کسب و کار‌ها هموار شود.