تسهیلات ارزان قیمت به برنده مناقصه‌ ارایه می‌شود

    معاون وزیر راه‌وشهرسازی با بیان این‌که پروژه‌های ریلی و بندری هم به‌طور قطع سهمی در تسهیلات ارزان قیمت ایتالیا خواهند داشت، گفت: شرط استفاده از این تسهیلات ارزان قیمت این است که شرکت‌های ایتالیایی برنده مناقصات سازمان بنادر باشند. محمد سعید‌نژاد، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در گفت‌و‌گو با ایلنا با اشاره به […]

 

 

معاون وزیر راه‌وشهرسازی با بیان این‌که پروژه‌های ریلی و بندری هم به‌طور قطع سهمی در تسهیلات ارزان قیمت ایتالیا خواهند داشت، گفت: شرط استفاده از این تسهیلات ارزان قیمت این است که شرکت‌های ایتالیایی برنده مناقصات سازمان بنادر باشند.

محمد سعید‌نژاد، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در گفت‌و‌گو با ایلنا با اشاره به دستاوردهای سفر به ایتالیا و فرانسه، اظهار داشت: یکی از دستاوردهای مهم این سفر بحث استفاده از تسهیلات ارزان قیمت از منابع ایتالیایی است که البته در این سفر اخیر بحث استفاده پروژه‌های سازمان بنادر از این تسهیلات مطرح نشد.

وی ادامه ‌داد: مذاکرات ادامه دارد و به‌طور قطع پروژه‌های سازمان بنادر و دریانوردی هم از این تسهیلات ارزان قیمت ایتالیایی سهم خواهند داشت.

سعید‌نژاد با اشاره به شرایط استفاده از تسهیلات ارزان قیمت اروپایی برای پروژه‌های سازمان بنادر،‌ گفت: برای استفاده از این تسهیلات در ابتدا شرایط مناقصه و خرید بررسی می‌شود و در گام بعدی قوانین مربوطه ساخت داخل را بررسی می‌کنیم.

رییس سازمان بنادر و دریانوردی افزود: اگر شرکت‌های ایتالیایی برنده مناقصات باشند، از این منابع ارزان قیمت می‌توان استفاده کرد وگرنه بحث خرید و واگذاری پروژه‌ها از طریق شرکت‌هایی انجام می‌شود که بتوانند منابع مالی را هم تأمین کنند.

 

وی با بیان این‌که علاوه بر موضوع توان تأمین مالی، سایر توانایی شرکت‌های داخلی ‌و خارجی برای ورود به پروژه‌های سرمایه‌گذاری بندری بررسی می‌شود، ادامه ‌داد: هر چند که توانایی تأمین مالی در مناقصات اهمیت دارد اما هر یک از شرکت‌های علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در حوزه توسعه بنادر از جنبه‌های فنی و میزان قدرت برقراری ارتباطات جهانی برای افزایش حمل بار به بنادر ایران ارزیابی می‌شوند.