جذب سرمایه‌گذاری خارجی در پی اطمینان به بخش خصوصی

  عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: در شرایط پسابرجام دولت باید ظرفیت بخش خصوصی توجه ویژه کند. حمیدرضا صالحی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران با اشاره به ملزومات اقتصاد پس از اجرای برجام گفت: دولت در شرایط جدید باید از ظرفیت بخش خصوصی استفاده بهینه کند تا بخش خصوصی بتواند نقش اصلی خود […]

 

عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: در شرایط پسابرجام دولت باید ظرفیت بخش خصوصی توجه ویژه کند.

حمیدرضا صالحی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران با اشاره به ملزومات اقتصاد پس از اجرای برجام گفت: دولت در شرایط جدید باید از ظرفیت بخش خصوصی استفاده بهینه کند تا بخش خصوصی بتواند نقش اصلی خود را در اقتصاد ایفا کند.

وی افزود: همچنین در کنار این دولت باید بتواند به دلیل کاهش قیمت نفت و مسایل و مشکلات در اجرای پروژه‌های فاینانس جذب کند.

به گفته صالحی در چند ماه اخیر بیش از ۱۵۷ هیأت خارجی به کشور سفر کرده و برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های صنعت ‌و نفت‌ و گاز و پتروشیمی و حمل ‌و نقل و نیروگاه اعلام آمادگی کرده‌اند که این موضوع نشان دهنده ظرفیت‌های بزرگ کشور است.

عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران تصریح ‌کرد: باید زمینه جذب سرمایه‌گذاری خارجی در کشور فراهم شود و لازمه آن حضور پررنگ بخش خصوصی و کاهش تصدی‌گری دولت است.

وی به این نکته نیز اشاره کرد که باید امنیت سرمایه‌گذاری در کشور تأمین شود و متأسفانه در سال‌های گذشته دولت در این بخش خوش سابقه نبوده و بخش خصوصی نتوانسته بدهی خود را دریافت کند.

این فعال اقتصادی با تأکید بر لزوم پرداخت بدهی دولت به بخش خصوص گفت: دولت باید به بخش خصوصی اطمینان کند و در کنار آن شرایطی را فراهم کند که شرکت‌های خارجی با علاقه برای سرمایه‌گذاری به ایران بیایند.

 

صالحی تصریح‌ کرد: جذب سرمایه‌گذاری خارجی باید با هدف دستیابی به بازارهای صادراتی باشد و در کنار آن باید انتقال تکنولوژی، ظرفیت‌های داخلی و افزایش بهره‌وری مورد توجه قرار گیرد.