«یحیی سکوت نکرد» بهترین فیلم جشنواره لبنان

  فیلم سینمایی «یحیی سکوت نکرد» به‌کارگردانی کاوه ابراهیم‌پور، برنده جایزه بهترین فیلم در بخش مسابقه جشنواره «تریپولی» لبنان شد. به گزارش ایلنا، این جشنواره از ۲۰ تا ۲۷ آوریل (۱ تا ۸ اردیبهشت) در بیروت پایتخت لبنان برگزار شد و فیلم «یحیی سکوت نکرد» جایزه بهترین فیلم بلند را از آن خود کرد. این […]

 

فیلم سینمایی «یحیی سکوت نکرد» به‌کارگردانی کاوه ابراهیم‌پور، برنده جایزه بهترین فیلم در بخش مسابقه جشنواره «تریپولی» لبنان شد.

به گزارش ایلنا، این جشنواره از ۲۰ تا ۲۷ آوریل (۱ تا ۸ اردیبهشت) در بیروت پایتخت لبنان برگزار شد و فیلم «یحیی سکوت نکرد» جایزه بهترین فیلم بلند را از آن خود کرد.

این فیلم که پیش از این در جشنواره شیگاگو و بنگلور هند و هم چنین در دانشگاه یورک تورنتو به نمایش در آمده بود، در سی‌و‌سومین جشنواره فیلم فجر حضور داشت، مردادماه سال گذشته در گروه هنر و تجربه به نمایش در آمد و توانست توجه مخاطبان و منتقدان را به سوی خود جلب کند.

داستان این فیلم درباره کودکی به نام یحیی است که پس از مرگ مادر به عمه سپرده می‌شود، عمه‌ای تلخ و نا‌آشنا که زندگی پر راز و رمزی دارد و سابقه‌ای بحث‌برانگیز در محل زندگی. او با ورود به این دنیای متفاوت در پی کشف مفاهیم جدید زندگی و شاید یافتن جایگزینی برای مادر در گذشته‌اش است و این کنکاش هزینه سنگینی برایش به همراه می‌آورد و طلا معتضدی آن را به نگارش درآورده است.

فاطمه معتمد آریا، ماهان نصیری، ندا جبرئیلی، تورج منصوری، صالح میرزا آقایی، رابعه اسکویی، مریم شیرازی، محمد کمال علوی، محمدمهدی احدی، حسین کمال علوی، امیرعلی نیازی، امیرعلی ضرابی، علی گلزاده، حامد آزادی در یحیی سکوت نکرد به ایفای نقش می‌پردازند و تینا پاکروان تهیه کننده آن است.

 

همچنین پخش بین‌المللی این فیلم سینمایی بر عهده نسرین میرشب است.