لزوم رونق صنایع فولادی کشور با فعال‌سازی پروژه‌های عمرانی

  عضو کمیسیون صنایع‌و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «دامپینگ» برخی کشور‌ها زمینه ساز رکود در صنعت فولاد شده است، گفت: دولت باید با فعال‌سازی پروژه‌های عمرانی تولید صنایع فولادی کشور را رونق ببخشد. به گزارش ایمنا، حمیدرضا فولادگر با بیان این‌که تولید فولاد کشور به دلیل شرایط رکودی حاکم بر کشور کاهش […]

 

عضو کمیسیون صنایع‌و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «دامپینگ» برخی کشور‌ها زمینه ساز رکود در صنعت فولاد شده است، گفت: دولت باید با فعال‌سازی پروژه‌های عمرانی تولید صنایع فولادی کشور را رونق ببخشد.

به گزارش ایمنا، حمیدرضا فولادگر با بیان این‌که تولید فولاد کشور به دلیل شرایط رکودی حاکم بر کشور کاهش یافته است، اظهار ‌کرد: تا زمانی که پروژه‌های عمرانی نیمه تعطیل و غیرفعال باشد و ساخت ‌و ساز‌ها در بخش خصوصی کم شود، مصرف فولاد کاهش می‌یابد.

وی با اشاره به این‌که بخش عمده‌ای از تولید فولاد در پروژه‌های عمرانی مصرف می‌شود، افزود: بخشی به صنعت مربوط می‌شود، بخش دیگر به پروژه‌های عمرانی و قسمتی هم به‌ کارخانه‌های تولیدی که آن هم در رکود است.

عضو کمیسیون صنایع ‌و معادن مجلس بیان ‌کرد: زمانی برای تهیه تیرآهن و میلگرد افراد باید ماه‌ها در نوبت می‌ماندند، اما اکنون این صنعت دچار رکود شده و محصولات فولادی در انبار‌ها راکد مانده است.

وی با اشاره به اوضاع نامناسب بازارهای جهانی فولاد، اظهار ‌کرد: برخی کشورهای تولیدکننده بازارشکنی و دامپینگ کردند که این سبب پایین آمدن قیمت جهانی شده و در حال حاضر برخی تولیدکنندگان برای مقابله با کاهش قیمت تولید خود را کاهش داده‌اند.

فولادگر با بیان این‌که در شرایط پساتحریم مشکل رکودی این صنعت باید به سرعت رفع شود، افزود: دولت باید با فعال کردن پروژه‌های عمرانی بخش‌های تولیدی رونق ببخشد.

 

وی تصریح ‌کرد: با افزایش ساخت ‌و ساز‌ها و راه‌اندازی بخش‌های تولیدی، صنعت فولاد از رکود خارج می‌شود.