تشکیل کمیته تأمین نیاز شناورهای عملیاتی دریایی

  مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران گفت: کمیته بررسی و تأمین نیاز شناورهای عملیاتی دریایی در این شرکت تشکیل می‌شود. به گزارش شانا، سعید حافظی با اعلام این خبر اظهار کرد: به منظور بررسی و تصمیم‌سازی نیازهای عملیاتی شرکت درباره تأمین انواع شناورهای خدماتی، پشتیبانی، حفاری، مسافربری، تعمیراتی و یدک‌کش‌ها، بررسی وضع قراردادی شناور‌ها […]

 

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران گفت: کمیته بررسی و تأمین نیاز شناورهای عملیاتی دریایی در این شرکت تشکیل می‌شود.

به گزارش شانا، سعید حافظی با اعلام این خبر اظهار کرد: به منظور بررسی و تصمیم‌سازی نیازهای عملیاتی شرکت درباره تأمین انواع شناورهای خدماتی، پشتیبانی، حفاری، مسافربری، تعمیراتی و یدک‌کش‌ها، بررسی وضع قراردادی شناور‌ها و برنامه‌ریزی برای جایگزینی به موقع آن‌ها، کمیته بررسی و تأمین نیاز شناورهای عملیاتی دریایی در این شرکت تشکیل می‌شود.

وی تصریح ‌کرد: این کمیته با توجه به برنامه کنونی و آینده شرکت از طریق برگزاری مناقصات با اولویت مناقصات عمومی و با هدف استفاده حداکثری از شناورهای داخلی و متشکل از مدیر امور تولید، مدیر امور مالی، رییس امور قراردادها، رییس عملیات دریایی، رییس حراست و یا نمایندگان آن‌‌ها فعالیت خواهد کرد.

شرکت نفت فلات قاره ایران یکی از بزرگ‌‌ترین شرکت‌های تولیدکننده نفت و گاز دریایی جهان است که وظیفه استخراج و بهره‌برداری از میدان‌های نفت و گاز کشور را در طول بیش از هزار و ٢٠٠ کیلومتر از گستره آب‌های خلیج‌فارس (به استثنا پارس‌جنوبی و شمالی) و همچنین دریای عمان با پیشینه نیم قرن تجربه بر عهده دارد.

 

حوزه اصلی فعالیت شرکت نفت فلات قاره ایران منطقه خلیج‌فارس است که افزون بر ایران ۷ کشور تولیدکننده عمده نفت جهان (عراق، کویت، عربستان، بحرین، قطر، امارات، عمان) در حاشیه آن قرار دارند.