کدام محصولات پلیمری مورد توجه بازار قرار دارد؟

در هفته‌ای که گذشت معاملات محصولات پلیمری آرام‌تر از هفته‌های قبل پی گرفته شد. به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران» نوسانات رو به پایین قیمت نفت و محصولات پلیمری از یک سو و توزیع فراوان محصولات پلیمری در بازار از دلایل آرامش معاملات در هفته قبل بود و اکثر خریداران را مجاب کرد تا […]

در هفته‌ای که گذشت معاملات محصولات پلیمری آرام‌تر از هفته‌های قبل پی گرفته شد.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران» نوسانات رو به پایین قیمت نفت و محصولات پلیمری از یک سو و توزیع فراوان محصولات پلیمری در بازار از دلایل آرامش معاملات در هفته قبل بود و اکثر خریداران را مجاب کرد تا اعلام بعدی قیمت‌ها سیاست صبر را در پیش بگیرند.

به این ترتیب اکثر محصولات پلیمری عرضه شده در هفته گذشته با نرخ پایه خریداری شدند و برخی از آن‌ها هم که با رقابت از سوی مصرف‌کنندگان مورد معامله قرار گرفتند نسبت به گذشته درصد رقابت کم‌تری را به ثبت رساندند.

از این رو پی وی سی‌ها، پلی استایرن‌های معمولی و مقاوم و پلی‌اتیلن‌های سبک فیلم پتروشیمی بندرامام از محصولات مورد توجه بازاریان بودند که درصد رقابت برای آن‌ها کاهش یافته بود.

به گفته کارشناسان بازار، معاملات پی وی سی احتمالاً با رسیدن به ماه رمضان با تعادل دنبال خواهد شد.

اما پلی‌استایرن‌های معمولی و مقاوم همچنان با حجم بالایی از تقاضا روبه رو هستند. پلی اتیلن‌های سبک فیلم ۰۰۷۵ و ۰۲۰ بندرامام هم به دلیل عرضه محدود در هفته‌های اخیر با حجم بیش‌تری از تقاضا روبه رو شدند. این در حالی است که اکثر کارشناسان بازار معتقدند؛ زمان مناسبی برای خرید پلی‌اتیلن‌های سبک مجتمع‌های دیگر فرا رسیده است و خریداران می‌توانند با قیمت‌های پایه محصولات مجتمع‌های دیگر را خریداری کنند.

به گفته کارشناسان بازار، اکثر خریداران در انتظار اعلام قیمت‌های پایه در هفته پیش رو هستند و با توجه به روند منفی بازار برای ورود به معاملات نیازمند اعلام قیمت‌ها هستند.

 

به گفته این گروه، روند منفی قیمت محصولات پلیمری در بازارهای جهانی و توزیع محصولات پلیمری در بازار داخل سبب شده تا بار به اندازه کافی در بازار داخل موجود باشد.