تسریع عملیات اجرایی در طرح‌های پتروشیمی

  مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران بر تسریع در روند عملیات اجرایی طرح‌های پتروشیمی با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های موجود تأکید کرد. به گزارش ایسنا، مرضیه شاهدایی گفت: روند اجرایی تمامی طرح‌های پتروشیمی به‌طور منظم رصد می‌شوند و به دنبال ایجاد تحرک و شتاب در ساخت طرح‌های توسعه‌ای این صنعت در سراسر کشور هستیم. […]

 

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران بر تسریع در روند عملیات اجرایی طرح‌های پتروشیمی با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های موجود تأکید کرد.

به گزارش ایسنا، مرضیه شاهدایی گفت: روند اجرایی تمامی طرح‌های پتروشیمی به‌طور منظم رصد می‌شوند و به دنبال ایجاد تحرک و شتاب در ساخت طرح‌های توسعه‌ای این صنعت در سراسر کشور هستیم.

وی گفت: ساخت پتروشیمی لردگان پس از حدود ١٠ سال که با مشکلات مختلفی روبه‌رو بود، طی چند ماه گذشته با تلاش‌های صورت گرفته از پیشرفت خوبی برخوردار شده و این روند بسیار امیدوارکننده است.

معاون وزیر نفت در خصوص خرید تجهیزات و قطعات این طرح پتروشیمی، ادامه داد: تأمین تجهیزات و قطعه‌های مورد نیاز این طرح از محل تولید بر‌ترین سازندگان بین‌المللی می‌تواند خبر خوبی برای سایر طرح‌ها باشد؛ اما باید در نحوه سفارش و پایش برخی سازندگان خارجی دقت و توجه ویژه‌ای کرد.

وی با اشاره به اهمیت استفاده از دانش و فن‌آوری‌های پیشرفته در صنعت پتروشیمی اظهار کرد: روش‌های نوین مدیریت و نیز سیستم‌های اجرای طرح‌ها در صورت نهادینه شدن می‌تواند شتاب در ساخت طرح‌های پتروشیمی را به دنبال داشته باشد و در این مسیر باید از روش‌ها و فن‌آوری‌های نوین جهان استفاده کرد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران با بیان این که بخش مهندسی باید در طرح پتروشیمی لردگان با جدیت بیش‌تری فعال شود، گفت: همکاری مستمر میان شرکت‌های داخلی و سازندگان ایرانی همکار در پتروشیمی لردگان با توجه به برنامه‌ریزیهای انجام شده برای ساخت این طرح از اهمیت بسیاری برخوردار است.

شاهدایی با تأکید بر اهمیت تکمیل زنجیره ارزش و توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی، از مدیران طرح پتروشیمی لردگان خواست تا زمینه را برای توسعه این صنایع در سطح منطقه بررسی کرده و امکان ساخت صنایع تکمیلی را در صورت امکان فراهم کنند تا زمینه برای توسعه اقتصادی و نیز اشتغالزایی فراهم شود.

 

براساس گزارش شرکت ملی پتروشیمی، مجتمع پتروشیمی لردگان در زمینی به مساحت ٣٠٠ هکتار در شهرستان لردگان واقع در استان چهارمحال و بختیاری منطقه فلارد در حال ساخت است. این مجتمع به دلیل دسترسی مناسب به منابع آبی و منابع گازی (نزدیکی به ۳ خط لوله گاز کشوری) و همچنین دارا بودن زمین مناسب از نظر سطح و انجام کارهای زیربنایی، از موقعیت مکانی مناسبی برخوردار است.