هزینه موبایل در ۲۸ کشور اروپایی تا ۷۵ درصد کاهش یافت!

  از دیروز در ۲۸ کشور اروپایی با اجرای قوانین مصوب رومینگ هزینه تماس، پیامک و دیتا تا ۷۵ درصد کاهش پیدا کرد. به گزارش خبرآنلاین، از اول ماه می ‌ضمن اعمال قوانین مصوب، هزینه‌های تماس، پیامک و دیتا در ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپایی تا ۷۵ درصد کم‌تر از قبل شده است. ضمناً از […]

 

از دیروز در ۲۸ کشور اروپایی با اجرای قوانین مصوب رومینگ هزینه تماس، پیامک و دیتا تا ۷۵ درصد کاهش پیدا کرد.

به گزارش خبرآنلاین، از اول ماه می ‌ضمن اعمال قوانین مصوب، هزینه‌های تماس، پیامک و دیتا در ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپایی تا ۷۵ درصد کم‌تر از قبل شده است.

ضمناً از ژوئن ۲۰۱۷ نیز شما هیچ‌گونه پرداخت اضافی هنگام رفتن از یک کشور عضو به کشور دیگر نخواهید داشت و اپراتورهایی که خلاف قاعده عمل کنند به‌شدت جریمه خواهند شد.

قانون حذف اضافه پرداختی‌‌‌ها روی تماس تلفنی چه موبایل و چه تلفن ثابت، در کنار ارسال و دریافت هر نوع پیامک و انواع دیتای اینترنتی باعث می‌شود تا کاربران هزینه‌های اضافی هنگام استفاده از خدمات نداشته باشند.

 

بنابراین اپراتور‌‌ها در این ۲۸ کشور حداکثر پولی که می‌توانند از کاربر بگیرند شامل ۳ پنی در هر دقیقه تماس، ۱ پنی برای هر پیامک و ۳ پنی برای هر ۱ مگابایت دیتا خواهد بود. آنچه تعیین‌شده درواقع سقف قیمت بوده و اپراتور‌‌ها می‌توانند برای جذب مشتری قیمت‌های خود را پایین‌تر هم بیاورند.