نسخه الکترونیکی دوماهنامه پیام اقتصادی بورس کالا منتشر شد

  جدید‌ترین شماره نشریه دوماهنامه تخصصی بورس کالای ایران علاوه بر چاپ و انتشار سراسری، به‌صورت الکترونیکی نیز منتشر و روی سایت رسمی و پایگاه خبری بورس کالای ایران قرار گرفت. به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل بورس کالای ایران، در پنجمین شماره نشریه پیام اقتصادی بورس کالا که شامل […]

 

جدید‌ترین شماره نشریه دوماهنامه تخصصی بورس کالای ایران علاوه بر چاپ و انتشار سراسری، به‌صورت الکترونیکی نیز منتشر و روی سایت رسمی و پایگاه خبری بورس کالای ایران قرار گرفت.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل بورس کالای ایران، در پنجمین شماره نشریه پیام اقتصادی بورس کالا که شامل ۸ فصل مجزا است، علاوه بر بحث و بررسی در خصوص کارنامه سال ۹۴ و چشم‌انداز سال ۹۵ این بورس، ابعاد مختلف فعالیت بورس کالای ایران در حوزه‌هایی چون تأمین مالی، گواهی سپرده کالایی، بازار آتی ارز و بازار املاک و مستغلات مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، در این شماره از ماهنامه بورس کالا، سرمقاله به قلم حامد سلطانی‌نژاد، مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران با عنوان «بورس کالا در پسا تحریم، شریان ورود سرمایه‌های بین‌المللی به بازار سرمایه ایران» منتشر شده است.

همچنین در این شماره نشریه، مصاحبه با دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری و مدیرعامل تأمین سرمایه امید انتشار یافته که به ترتیب در خصوص راه‌اندازی بازار ارز و پیش‌بینی رونق فعالیت بورس کالا در سال ۹۵ سخن گفته‌اند.

از سویی دیگر در فصل گواهی سپرده کالایی، ضمن گزارش کامل مراسم راه‌اندازی رسمی معاملات گواهی سپرده کالایی، به معرفی گواهی سپرده کالایی طلا و تجربه‌های جهانی در سیستم انبارداری پرداخته شده است. تأمین مالی صنعت فولاد و سیمان از طریق بورس کالا همراه با گزارش سمینار آشنایی با راهکارهای تأمین مالی شرکت‌های سیمانی نیز از جمله مباحثی است که در فصل تأمین مالی به آن اشاره مبسوط شده است.

انتشار گزارش‌های مختلف با عناوینی چون چرا بازار آتی ارز متولد شد، بورس‌های برتر دنیا در معاملات آتی ارز، شب‌های روشن بورس‌های توکیو و هنگ‌کنگ و چگونه در بورس کالا املاک بفروشیم، از دیگر مطالب منتشر شده در این شماره از ماهنامه بورس کالا به شمار می‌رود.

 

گفتنی است علاقه‌مندان می‌توانند برای مطالعه نسخه الکترونیکی ماهنامه بورس کالا به سایت رسمی بورس کالا، بخش آموزش و پژوهش (قسمت انتشارات) مراجعه کنند.