همه و در هر شرایطی هفتم اسفند پای صندوق انتخابات حاضر شویم

 رییس‌جمهور انتخابگری را یک وظیفه و مسؤولیت بزرگ دانست و گفت: اگر چه گاهی اوقات انتخاب بسیار دشوار می‌شود، اما همه باید در هر شرایطی ۷ اسفند پای صندوق انتخابات حاضر شویم. به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام حسن روحانی در همایش ملی «زنان، اعتدال و توسعه» با اشاره به این‌که امکان ندارد که کشوری در مسیر […]

 رییس‌جمهور انتخابگری را یک وظیفه و مسؤولیت بزرگ دانست و گفت: اگر چه گاهی اوقات انتخاب بسیار دشوار می‌شود، اما همه باید در هر شرایطی ۷ اسفند پای صندوق انتخابات حاضر شویم.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام حسن روحانی در همایش ملی «زنان، اعتدال و توسعه» با اشاره به این‌که امکان ندارد که کشوری در مسیر توسعه قرار بگیرد و ۵۰ درصد جمعیت آن نادیده گرفته شوند، اظهار داشت: باید حضور و توانمندی بانوان را باور کنیم و بدانیم که بانوان کشورمان نیز در علم، دانش، اقتصاد، سیاست و هنر همانند مرد‌ها می‌توانند، نقش‌آفرین باشند.

روحانی همه را به هوشیاری مضاعف در آستانه انتخابات توصیه کرد و گفت: پیام‌‌ها و نامه‌های زیادی برایم می‌رسد که چرا در شرایط کنونی، کاری انجام نمی‌دهید. به همه مشکلات آگاهی دارم و می‌فهمم که آن‌چه خیلی‌‌ها مطالبه داشتند، امروز در پیش چشمانشان قرار ندارد، اما باید به هدف بلندی که داریم، نگاه کنیم و تدبیر این است که عاقبت‌اندیشی داشته و نباید هدف اصلی و نتیجه کار را فراموش کنیم.

رییس‌جمهور تصریح کرد: البته شخصاً هر جایی که مشکلی مشاهده کردم سکوت نکردم و هزینه‌ای که مربوط به شخص خودم باشد را پرداخت می‌کنم، اما بسیار مهم است که به پایان و نتیجه کار توجه داشته باشیم و با تدبیر، صبر و حوصله و با یک بسیج عمومی پای صندوق‌های آرا حضور پیدا کنیم.

روحانی تأکید کرد: احساس می‌کنم که اگر به برخی از امور و روند‌ها نیندیشیم ممکن است امید جامعه به یأس و عدم حضور در انتخابات تبدیل شود.

رییس‌جمهور اضافه کرد: اگر چه گاهی اوقات انتخاب بسیار دشوار می‌شود، اما همه باید در هر شرایطی ۷ اسفند پای صندوق انتخابات حاضر شویم. انتخابگری یک وظیفه و مسؤولیت بزرگ است و می‌دانیم که اگر حضور داشته باشیم، نفعی ولو اندک را به دست خواهیم آورد اما با عدم حضور حتماً زیان خواهیم برد و معلوم است که در چنین شرایطی، نفع کم را انتخاب خواهیم کرد. زنان در این عرصه نیز رسالت بزرگی بر دوش دارند و باید به مانند همه عرصه‌ها در این عرصه نیز حضور چشمگیر و مؤثر خود را ایفا کنند.

روحانی با اشاره به این‌که همواره در خصوص زنان یک تفکر افراط و تفریط در جامعه نمود داشته است، ‌اظهار داشت: عده‌ای می‌گفتند که در مسیر مبارزه و نهضت، زنان می‌توانند به همه شکل و در هر مسیر و هرگونه که خواستند حضور داشته باشند و در طرف مقابل نیز عده‌ای حضور زنان در خیابان و شعار و صدای آنان را دارای اشکال دانسته و گاهی آن را نامشروع می‌دانستند.

رییس‌جمهور با تأکید بر این‌که تفاوتی بین زن و مرد وجود ندارد، اظهار داشت: ما تفکر فمینیستی را قبول نداریم، اما تحجر را هم نمی‌پذیریم.

 

روحانی اظهار داشت: زندگی حضرت زهرا(س) نشان می‌دهد که زنان لیاقت و استعداد دستیابی به هر مقامی را دارند.