«فالکون ۹» دوباره پرتاب می‌شود

شرکت فضایی اسپیس ایکس اعلام کرد، قرار است در ساعات اولیه روز پنجشنبه موشک فالکون ۹ با موتور جدید، حامل ماهواره مخابراتی باشد. به گزارش مهر، شرکت اسپیس ایکس آمریکا اعلام کرد مراحل آزمایش موتور جدید فالکون ۹ به پایان رسیده و قرار است ساعت ۱.۲۱ دقیقه با مداد روز پنجشنبه حامل ماهواره مخابراتی ژاپن […]

شرکت فضایی اسپیس ایکس اعلام کرد، قرار است در ساعات اولیه روز پنجشنبه موشک فالکون ۹ با موتور جدید، حامل ماهواره مخابراتی باشد.

به گزارش مهر، شرکت اسپیس ایکس آمریکا اعلام کرد مراحل آزمایش موتور جدید فالکون ۹ به پایان رسیده و قرار است ساعت ۱.۲۱ دقیقه با مداد روز پنجشنبه حامل ماهواره مخابراتی ژاپن به فضا باشد.

شرکت اسپیس ایکس می‌خواهد در روز سه‌شنبه راکت فالکون ۹ که حامل ماهواره مخابراتی ژاپنی است را از سکوی نیروی هوایی Cape canaveral آمریکا به فضا پرتاب کند.

این ماهواره مخابراتی توسط شرکت SKY Perfect JSAT که به‌عنوان بزرگ‌ترین اپراتور ماهواره در آسیا محسوب می‌شود، ساخته شده است.

 

ماهواره مخابراتی ژاپن قرار است در مدار زمین و ۲۲ هزار و ۳۰۰ مایل بالاتر از خط استوا قرار بگیرد تا ارسال برنامه‌های تلویزیونی، ارتباطات اینترنتی، خدمات تلفن همراه را در ژاپن، آسیا، اقیانوسیه، روسیه و منطقه اقیانوس آرام برای حداقل ۱۵ سال عهده دار شود.