نگاهی به ارزشمند‌ترین بازیکنان لیگ برتر

در فاصله دو هفته پایانی لیگ برتر، بازیکنان حاضر در تیم‌های مختلف تمایل به بهبود آمار خود دارند تا شاید بتوانند در اردوی بعدی تیم ملی نیز حضور داشته باشند. به گزارش «ورزش سه»، در هفته‌ای که بازیکنان صدرنشین جدول ارزشمندترین‌ها نتوانستند برای تیم‌هایشان کاری از پیش ببرند، سایر بازیکنان مدعی به بهبود آمار خود […]

در فاصله دو هفته پایانی لیگ برتر، بازیکنان حاضر در تیم‌های مختلف تمایل به بهبود آمار خود دارند تا شاید بتوانند در اردوی بعدی تیم ملی نیز حضور داشته باشند.

به گزارش «ورزش سه»، در هفته‌ای که بازیکنان صدرنشین جدول ارزشمندترین‌ها نتوانستند برای تیم‌هایشان کاری از پیش ببرند، سایر بازیکنان مدعی به بهبود آمار خود پرداختند و در این میان باید از ساسان انصاری، هافبک فولادی‌ها نام برد که با هت‌تریک خود ۳ امتیاز را در دربی خوزستان برای تیمش به دست آورد. فرزاد حاتمی و سروش رفیعی نیز با عملکرد درخشان خود یک پیروزی پرگل برای تراکتورسازان به دست آوردند.

اول – مهدی طارمی؛ ۲۴٫۵ امتیاز

مهاجم اول لیگ پانزدهم در بازی هفته گذشته تیمش برابر نفتی‌ها به میدان رفت اما نتوانست مانع ناکامی صدرنشین هفته بیست‌وهفتم لیگ شود، آقای گل فعلی لیگ برتر، تاکنون برای پرسپولیسی‌ها ۱۶ بار گلزنی کرده است و ۳ بار نیز اقدام به ارسال پاس گل کرده است، مهدی طارمی که پنالتی گرفتن نیز صدرنشین است، او تاکنون ۸ بار برای سرخ‌پوشان پنالتی گرفته است که تنها ۳ بار آن تبدیل به گل شده است.

دوم – محمد ابراهیمی؛ ۱۷٫۵ امتیاز

اف ۱۴ تبریزی‌ها هم به مانند طارمی در دیدار تیمش ناکام بود، محمد ابراهیمی که در بازی‌های اخیر برای گسترش فولادی‌ها همه کار کرده بود نتوانست از باخت تیمش در برابر سپاهانی‌ها جلوگیری کند. ابراهیمی تاکنون ۱۰ بار برای یاران فراز کمالوند گلزنی کرده است، ۵ پاس گل ارسال کرده است و ۳ بار نیز اقدام به کسب پنالتی کرد که دو بار آن تبدیل به گل شده است.

سوم – سجاد شهباززاده؛ ۱۴ امتیاز

مهاجم اول آبی‌ها در دیدار حساس برابر سایپا توانست بازی خوبی از خود به نمایش بگذارد و با عملکرد خوب خود یکی از بازیکنان مؤثر در این پیروزی مهم نام بگیرد. شهباززاده در این بازی توانست پاس گل دوم استقلالی‌ها را به پروبچیچ بدهد. او تاکنون ۶ بار اقدام به گلزنی کرده و ۶ بار نیز سایر بازیکنان این تیم را در موقعیت گلزنی قرارداده است. سجاد تاکنون دو پنالتی نیز برای تیمش به دست آورده که هر دوی آن‌ها گل شده‌اند.

چهارم – محسن یوسفی؛ ۱۳ امتیاز

هافبک باتجربه پدیده‌ای‌ها نیز از ناکام‌های این هفته لیگ برتر لقب می‌گیرد، او که برای رضا مهاجری و تیمش مؤثر واقع شده بود در بازی برابر ذوب آهن کاری از پیش نبرد تا این تیم نیز یکی از بازنده‌های لیگ لقب بگیرد. آمار یوسفی شباهت عجیبی به شهباززاده دارد، او نیز ۶ بار گلزنی کرده و ۶ پاس گل نیز ارسال کرده است. یوسفی فقط یک بار توانسته است برای پدیده پنالتی بگیرد.

پنجم – ساسان انصاری؛ ۱۲ امتیاز

هافبک فولادی‌ها در بازی هفته گذشته این تیم یک تنه بار موفقیت را به دوش کشید، ساسان با عملکردی استثنایی و حضور به موقع در تمام صحنه‌های مهم توانست ۳ بار گلزنی کند و با هت‌تریک خود زمینه‌ساز برد دربی سنتی اهواز باشد. انصاری تاکنون ۸ بار گلزنی کره است و ۴ بار نیز با پاس‌های خود برای تیمش گلسازی کرده است.

پنجم – امید عالیشاه؛ ۱۲ امتیاز

کاپیتان سوم پرسپولیسی‌ها که در هفته‌های اخیر عملکرد فوق‌العاده‌ای برای تیمش داشت و تقریباً در هر بازی هواداران این تیم را شگفت‌زده می‌کرد در دیدار حیاتی این تیم در برابر نفت تهران به مانند سایر پرسپولیسی‌ها موفق به اثرگذاری نشد تا تیمش شکست بدموقعی را پذیرا شود. عالیشاه با ۸ پاس گلی که برای هم‌بازیان خود ارسال کرده است خود را به عنوان آقای پاس گل لیگ نیز معرفی کرده است، امید عالیشاه ۴ بار نیز برای پرسپولیسی‌ها گلزنی کرده است.

پنجم – مهدی رجب زاده، ۱۲ امتیاز

کاپیتان ذوبی‌ها برخلاف سایر بازیکنان درصدر این جدول بود، او در بازی برابر پدیده توانست گلزنی کند و ۳ امتیاز شیرین را برای تیمش به همراه داشته باشد. رجب‌زاده که در با ۷ پاس گل نیز در رده دوم بهترین پاسورهای لیگ قرار دارد ۴ بار نیز برای یحیی گل محمدی و تیمش گلزنی کرده است، البته این بازیکن یک بار نیز اقدام به کسب ضربه پنالتی کرد.

ششم – مهرداد محمدی؛ ۱۱ امتیاز

مهاجم راه‌آهنی‌ها که لیگ پانزدهم را به صورت طوفانی آغاز کرد و گل‌های زیادی را برای تیمش به ثمر رساند به یکباره دچار افت شد و دیگر هرگز تبدیل به آن بازیکن قبل نشد، البته یکی دو هفته‌ای می‌شود که بازیکن کمی تحول داشته و موفق شده بازهم برای تیمش مثمرثمر باشد هر چند در بازی تیمش در برابر استقلال خوزستان نتوانست کاری را از پیش ببرد.

ششم – حسن بیت سعید؛ ۱۱ امتیاز

مهاجم گلزن استقلال خوزستان که تا نیم فصل رقبای قدری را در لیگ برتر داشت و عملکرد بسیار خوبی از خود به نمایش گذاشته بود در بازی‌های دور برگشت هرگز آن بیت سعید قبل نبود حتی اگر در بازی اخیر تیم یک پاس گل با ضربه سر به هم بازی خود داده باشد. حسن بیت سعید تاکنون ۸ بار گلزنی کرده و تنها ۱ پاس گل مهیا کرده است، البته بیت سعید دوبار نیز با پنالتی‌هایی که برای خوزستانی‌ها به دست آورد آن‌ها را در معرض پیروزی قرارداد.

ششم – جابر انصاری؛ ۱۱ گل

هافبک استقلالی‌ها که در ابتدای لیگ پانزدهم به این تیم پیوسته بود به گواه خیلی از فوتبالی‌ها یکی از بهترین بازیکنان آبی‌پوشان نام گرفته است، انصاری که در هر دو بازی رفت و برگشت در دربی برای تیمش گلزنی کرده است تاکنون ۷ بار هواداران استقلال را به شادی واداشته و برای این تیم گلزنی کرده و ۴ بار نیز با پاس‌های خود بازیکنان دیگر را در معرض گلزنی قرارداده است.

ستاره‌های هفته

چند بازیکن را می‌توان ستاره‌های بی‌چون و چرای بازی‌های هفته بیست و هشتم لیگ برتر دانست که با عملکرد خود باعث کسب یک پیروزی شیرین شدند.

در تیم تراکتورسازی، فرزاد حاتمی توانست در بازی اخیر این تیم دو بار گلزنی کند و یک پاس گل نیز ارسال کند.

سروش رفیعی، دو پاس گل ارسال کرد و ۱ بار نیز گلزنی کرد و بختیار رحمانی نیز با یک گل و یک پاس گل زمینه ساز پیروزی تبریزی‌ها شد.

در تیم فولاد خوزستان همانطور که عنوان شد ساسان انصاری در دربی اهواز هت‌تریک کرد و با گل‌های خود پیروزی را برای فولادی‌ها و اسکوچیچ به ارمغان آورد.

استقلال اهوازی‌ها نیز در بازی‌های این هفته خود یک بازیکن دو گله داشتند و حمزه خضیراوی دوبار توانست دروازه فولادی‌ها را باز کند.

 

استقلال خوزستان نیز در دیدار خود در برابر راه‌آهن یک بازیکن دو گله داشت، رحیم زهیوی در این بازی درخشید و دو گل زیبا برای تیمش به ثمر رساند.