پرداخت وام ۷۰ میلیونی نوسازی از ابتدای خرداد

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از پرداخت وام ۷۰ میلیونی قرض‌الحسنه برای نوسازی بافت فرسوده به قطعات زیر ۱۰۰ متر خبر داد. به گزارش فارس، عبادا… فتح‌اللهی در جمع خبرنگاران از نوسازی ۷۱هزار پلاک در تهران خبر داد و گفت: نزدیک به ۸۲ هکتار معبر عمومی تاکنون باز شده است. این آمار در سطح کشور […]

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از پرداخت وام ۷۰ میلیونی قرض‌الحسنه برای نوسازی بافت فرسوده به قطعات زیر ۱۰۰ متر خبر داد.

به گزارش فارس، عبادا… فتح‌اللهی در جمع خبرنگاران از نوسازی ۷۱هزار پلاک در تهران خبر داد و گفت: نزدیک به ۸۲ هکتار معبر عمومی تاکنون باز شده است. این آمار در سطح کشور حدود ۷٫۶ تا ۸ درصد است که با احتساب تهران حدود ۱۳ درصد است.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران ادامه داد: شهرداری و دولت به این سمت حرکت می‌کنند که در نوسازی بافت فرسوده اقدامات خوبی صورت گرفت و دولت تصمیم گرفت مسؤولیت ستاد بازآفرینی شهر تهران را به شهردار تهران واگذار کند.

فتح‌اللهی با بیان این‌که قطعات بافت فرسوده بین ۷۵ تا ۱۰۰ متر حدود ۲۴ درصد بافت فرسوده را به خود اختصاص داده است و قطعات زیر ۷۵ متر در بافت فرسوده ۳۶ درصد هستند و در مجموع ۶۰ درصد قطعات در بافت فرسوده زیر ۱۰۰ متر هستند که مساحت آن‌‌ها حدود ۴۱۷ هکتار است.

فتح‌اللهی با اشاره به این‌که یارانه و سوبسید‌ها ناظر بر قطعات زیر ۱۰۰ متر است، گفت: همچنین پروانه رایگان برای آن‌ها صادر و هیچ هزینه‌ای اخذ نمی‌شود.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از پرداخت وام به قطعات زیر ۱۰۰ متر خبر داد و گفت: این وام به صورت قرض‌الحسنه است.

به گفته فتح‌اللهی ۵۰ میلیون تومان وام در یک مرحله پرداخت و ۲۰ میلیون تومان به عنوان ودیعه مسکن داده می‌شود و در مجموع در طرح نوسازی ۷۰ میلیون تومان وام برای هر واحد تولیدی داده می‌شود.

 

وی تأکید کرد: در واقع با پرداخت این وام شهروندان در هزینه ساخت دچار مشکل نمی‌شوند. همچنین هزینه انشعابات هم رایگان است.