افزایش ۴۰۰ درصدی اعتبارات، بیکاری لرستان را کاهش داد

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس نهم گفت: افزایش بیش از ۴۰۰ درصدی اعتبارات عمرانی و جاری استان، بیکاری لرستان را کاهش چشمگیری داده است. به گزارش ایسنا، ایرج عبدی مجلس شورای اسلامی با تبریک روز معلم، گفت: بیان و قلم شهید مطهری برای اسلام عزیز به او عزتی جاودان داد. شهید مطهری یادآورعزت شهدا این […]

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس نهم گفت: افزایش بیش از ۴۰۰ درصدی اعتبارات عمرانی و جاری استان، بیکاری لرستان را کاهش چشمگیری داده است.

به گزارش ایسنا، ایرج عبدی مجلس شورای اسلامی با تبریک روز معلم، گفت: بیان و قلم شهید مطهری برای اسلام عزیز به او عزتی جاودان داد. شهید مطهری یادآورعزت شهدا این معلمان برگزیده انسان‌هاست. انسان‌های برگزیده‌ای که با تقدیم جان خود می‌آموزند کار برای رضای خدا عزت ابدی در پی خواهد داشت. معلم نه خواندن و نوشتن که انسانیت و خلق عظیم و نیکو را به فرزندان این سرزمین برای تعلیم انسانیت می‌آموزند، کاری ستودنی انجام می‌دهند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تبریک به منتخبان استان لرستان در مجلس دهم، گفت: امیدوارم در سایه تلاش شما حل بحران بیکاری جوانان و افزایش عزت و بزرگی قوم بزرگ و فرهیخته لر اقدام مؤثری انجام دهید.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس نهم ادامه داد: در چند سال گذشته علی‌رغم تحریم‌ها و رکود اقتصادی با تلاش نمایندگان و تصویب قوانین عادلانه به ویژه تصویب قانون توازن منطقه‌ای و توسعه روستایی و همراهی مؤثر دولت و افزایش بیش از ۴۰۰ درصدی اعتبارات عمرانی و جاری استان «بیکاری» لرستان کاهش چشمگیری یافته است.

عبدی در عین حال ضعف مدیریتی برخی مدیران استان لرستان را موجب کاهش جذب اعتبارات ارزی از صندوق توسعه ملی دانست و افزود: سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و عدم برخورد صادقانه و مشفقانه در استان باعث رکود شدید در سرمایه‌گذاری و کندی شدید پروژه‌های عمرانی و زیرساخت‌های موجود شده است.

وی افزود: این مسأله موجب یاس شدید مردم از اقدامات دولت شده است به همین دلیل به رییس‌جمهور توصیه می‌کنم لااقل به دلیل نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری هم که شده ضمن توجه به مسأله فوق نسبت به شعارهای مردم که مقابل در استانداری لرستان سر دادند، توجه جدی کنید. به سیاسیون فعال استان نیز توصیه می‌کنم ملت هوشیار است و هرگاه تشخیص دهد به جای وظیفه ملی و دینی با حب و بغض دنبال ترجیح منافع فردی بر منافع ملی هستند با پاسخ مخالفت آنان روبه‌رو خواهند شد.

 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از نمایندگان مجلس دهم نیز درخواست کرد تا در اولین فرصت قانون انتخابات را اصلاح کنند.