الزام دولت برای ارایه گزارش دوره‌ای اقتصاد مقاومتی به مجلس

اسماعیل جلیلی گفت: دولت به صورت دوره‌ای گزارش اجرا و محقق شدن اهداف اقتصاد مقاومتی را به مجلس ارایه می‌دهد. به گزارش تسنیم، سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید و اصل ۴۴ مجلس در خصوص مهلت ۲۰ روزه دولت به منظور ارایه برنامه دستگاه‌ها در حوزه اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: این ضرب‌الاجل‌‌ها باید نتایجی را […]

اسماعیل جلیلی گفت: دولت به صورت دوره‌ای گزارش اجرا و محقق شدن اهداف اقتصاد مقاومتی را به مجلس ارایه می‌دهد.

به گزارش تسنیم، سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید و اصل ۴۴ مجلس در خصوص مهلت ۲۰ روزه دولت به منظور ارایه برنامه دستگاه‌ها در حوزه اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: این ضرب‌الاجل‌‌ها باید نتایجی را در موقع مقرر ارایه کند و حدود دو سال است که فعالیت پیرامون اقتصاد مقاومتی پیگیری می‌شود.

وی با بیان این‌که اجرای سیاست‌ها منطبق بر برنامه‌ریزی میسر نشده، ادامه داد: امروز در حوزه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی انتظار ارایه برنامه اعلام شده می‌رود.

جلیلی افزود: از این پس باید نحوه اجرای این سیاست‌ها در قالب برنامه توسعه ۵ ساله را شاهد باشیم و در سال جدید اگر قرار است عملی صورت گیرد، بر پایه ارزیابی‌‌ها باشد.

جلیلی ابراز امیدواری کرد که برنامه ششم گام‌های عملی سیاست‌های دولت در اجرای اقتصاد مقاومتی را میسر کند و گفت: امیدواریم اثر بخشی مجموعه اقدامات محقق کننده اقتصاد مقاومتی را شاهد باشیم.

وی با اشاره به این مهم که قانون‌گذار در تصویب قوانین مشکلات بر سر راه اجرا را تسهیل خواهد کرد، افزود: مجلس برای تسهیل اجرای سیاست‌ها قانون‌گذاری را اجرایی می‌کند و دولت باید براساس شاخص‌های مبتنی بر واقعیت ارزیابی را صورت دهد.

جلیلی در خاتمه تصریح کرد که براساس قانون دولت موظف است به صورت دوره‌ای گزارش اجرا و محقق شدن اهداف اقتصاد مقاومتی را به مجلس ارایه دهد.