تسهیلات خروج از رکود معادن کرمانشاه بسیار محدود است

رییس خانه معدن استان کرمانشاه گفت: متقاضیان دریافت تسهیلات خروج از رکود معادن در استان کرمانشاه زیاد ولی پرداخت تسهیلات بسیار محدود است. رییس خانه معدن استان کرمانشاه در گفت‌وگو با تسنیم در کرمانشاه اظهار داشت: پرداخت تسهیلات ۱۲ درصدی از صندوق توسعه ملی برای فعالیت مجدد معادن راکد و جلوگیری از راکد شدن دیگر […]

رییس خانه معدن استان کرمانشاه گفت: متقاضیان دریافت تسهیلات خروج از رکود معادن در استان کرمانشاه زیاد ولی پرداخت تسهیلات بسیار محدود است.

رییس خانه معدن استان کرمانشاه در گفت‌وگو با تسنیم در کرمانشاه اظهار داشت: پرداخت تسهیلات ۱۲ درصدی از صندوق توسعه ملی برای فعالیت مجدد معادن راکد و جلوگیری از راکد شدن دیگر معادن کمک شایانی محسوب می‌شود اما تعداد متقاضیان دریافت آن بالا و پرداخت تسهیلات بسیار محدود است.

وی با تأکید بر این‌که پرداخت این تسهیلات باید در اوایل سال انجام شود اظهار کرد: پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به عنوان سرمایه در گردش برای معادنی که با مشکلات بسیاری مواجه هستند گره‌گشا است و پرداخت این تسهیلات برای کارساز بودن به جای اواسط سال باید در ابتدای سال انجام شود.

رییس خانه معدن کرمانشاه با بیان این‌که رتبه نخست معادن استان قیرطبیعی است بیان کرد: بالا بودن حقوق دولتی در بخش معدن که منجر به تعطیلی بسیاری از معادن کرمانشاه شده بود با همت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در خصوص قیر طبیعی می‌تواند تا ۸۵ درصد کاهش یابد.

ابراهیمی با اشاره به رکود دو ساله حاکم بر معادن استان خاطرنشان کرد: برخوردار شدن از تخفیف ۸۵ درصدی حقوق دولتی مذکور با رعایت بندهایی همچون اجرای برنامه تحقیق و توسعه و ارایه مستندات آن فراهم می‌شود که این امر با اجرای صحیح، فعالیت و توسعه معادن را به همراه دارد.

عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی استان کرمانشاه از بهبود رونق در بازار قیر طبیعی خبرداد و عنوان کرد: با حمایت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه در زمینه ارایه کمک‌های فنی وضعیت معادن این استان که از رکود رنج می‌برند بهبود می‌یابد.

 

نایب رییس اول اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق به بی‌تدبیری، عدم درک واقعیت‌ها و بی‌توجهی نسبت به رفع مشکلات اشاره و خاطرنشان کرد: پیامدهای منفی همچون بیکاری و عدم توسعه و رکود به دلیل عدم درک واقعیت‌ها و مشکلات هر منطقه و کوتاهی در رفع آن توسط مسؤولان استانی و کشوری بروز می‌یابد.