اتهام؛پرداخت رشوه برای اخذ ترک تشریفات

گروه ارتباطات-در دو سه روز گذشته اخباری با موضوع دستگیری متهم دلالی مناقصات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و به طور مشخص شرکت ارتباطات زیر ساخت در خبرگزاری فارس منتشر شد و پیرو همین مطلب،گروه ارتباطات مناقصه مزایده تصمیم به بررسی خبر مذکور پرداخت که در ادامه شرح آن آمده است. به گزارش مناقصه مزایده، […]

گروه ارتباطات-در دو سه روز گذشته اخباری با موضوع دستگیری متهم دلالی مناقصات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و به طور مشخص شرکت ارتباطات زیر ساخت در خبرگزاری فارس منتشر شد و پیرو همین مطلب،گروه ارتباطات مناقصه مزایده تصمیم به بررسی خبر مذکور پرداخت که در ادامه شرح آن آمده است.

به گزارش مناقصه مزایده، محمود واعظی یکشنبه در جمع خبرنگاران در حاشیه افتتاح پروژه های شرکت ارتباطات زیرساخت در دهه فجر ۹۴ در پاسخ به سوال در خصوص بازداشت یکی از مدیران شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: قراردادی قبل از این دولت منعقد شده بود و مدیری که بازداشت شده است نیز از دولت قبل در شرکت ارتباطات زیرساخت منصوب شده بود.

واعظی با تاکید بر اینکه هیچ اتفاقی در این زمینه در این دولت نیفتاده و هم مدیر و هم قرارداد منعقد شده مربوط به دولت قبلی بوده است، گفت: با این وجود گروهی را مسئول بررسی این موضوع کرده ام و با وجود اینکه قیمت قرارداد مبلغ بالایی بوده است، به طور قطع قوه قضائیه بررسی های مناسبی را انجام خواهد داد. به جرأت می توانم بگویم همه مدیران وزارت ارتباطات افرادی درستکار هستند.

یک مقام آگاه در وزارت ارتباطات اعلام کرد «ف.د» دلال معروف تجهیزات مخابراتی کشور هفته گذشته به اتهام پرداخت رشوه به برخی مدیران با حکم بازپرس دادسرای کارکنان دولت بازداشت شد.

به گفته این مقام آگاه ف. د به عنوان یک دلال بین المللی پر نفوذ طی سالیان متمادی توانسته بود، با تبانی و آلوده نمودن برخی از دست اندرکاران و ایجاد شبکه ای فاسد اقدام به تحمیل قراردادهای خاص با مبالغی به مراتب بالاتر از میزان رقم واقعی به بیت المال نماید.

این مقام گفت: مطرح است اعطای سفرهای خارجی، ویزا و اقامت کشورهای اروپایی، منزل مسکونی، خودرو و … از جمله مواردی است که این دلال پرنفوذ برای تطمیع مدیران و طراحی فساد سیستمی برای تعریف پروژه‌های بزرگ خرید تجهیزات مخابراتی، ترک تشریفات مناقصات و برآوردهای فنی و قیمتی غیرواقعی استفاده نموده است.

بازداشت یک مدیر در شرکت زیرساخت وزارت ارتباطات

در جریان بازداشت یک دلال معروف تجهیزات مخابراتی کشور به اتهام پرداخت رشوه به برخی از مدیران، یک مدیر در شرکت ارتباطات زیرساخت بازداشت شد.

در جریان بازداشت یک دلال معروف تجهیزات مخابراتی کشور به اتهام پرداخت رشوه به برخی از مدیران، یک مدیر در شرکت ارتباطات زیرساخت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای تحقیقات بیشتر بازداشت شد.

مطرح است این مورد اقتصادی در جریان مناقصه‌‌ای به مبلغ اولیه قرارداد ۳۵۰ میلیون یورو ایجاد شده که در نهایت با جرح و تعدیل قرارداد با مبلغ ۲۵۰ میلیون یورو در شرکت زیرساخت نهایی شده اما در این قرارداد مبلغ ۱۰۰ میلیون یورو مورد اختلاف است.

وزیر ارتباطات

بازداشت مدیر زیرساخت به اتهام دست‌بردن در قرارداد مربوط به دولت قبل

وزیر ارتباطات در پاسخ به خبر مبنی بر بازداشت یک مدیر دولتی شرکت زیرساخت، گفت: به محض اینکه از اخبار مشکوک منتشر شده درباره یکی از مدیران مطمئن شدیم، مدیر را عزل کردیم اما این قرارداد و این مدیر مربوط به دولت قبل است.

وی گفت: اخباری در این زمینه مطرح شد و پس از اینکه اخبار را بررسی کردیم وقتی مطمئن شدیم یکی از مدیران چنین مطلبی درباره‌اش گفته می‌شود او را عزل کردیم.

وی گفت: هم‌اکنون از این مدیر بازجویی می‌کنند و آیا اینکه این اخبار درباره او صحیح است یا خیر من نمی‌توانم اظهار نظر کنم.

واعظی تاکید کرد: این دولت و شخص من از روز اول سیاستمان شفافیت بوده است و با فساد مخالف بودم و به محض اینکه چنین اخباری درباره این مدیر شنیدم گروهی را برای بررسی این موضوع هماهنگ کردم.

 

واعظی گفت: اگر مشخص شود که در این قرارداد قیمت بالاتر بوده حتماً اصلاح خواهد شد و قوه قضاییه نیز در این مورد در حال انجام اقدامات لازم است.