سهم خواهی علت حمله به قرارداد‌های نفتی

  سیدحمید حسینی گفت: برخی دوستان که از دشمنی با برجام و از این‌که نتوانستند جلوی توافق‌نامه را بگیرند خسته شده‌اند و دیدند که تیرشان به سنگ خورده است سراغ قراردادهای نفتی آمدند. عضو اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی درباره انتقاداتی که به قرارداد‌های جدید نفتی وارد است در گفت‌وگو با خبرآنلاین گفت: هر چقدر فضاسازی […]

 

سیدحمید حسینی گفت: برخی دوستان که از دشمنی با برجام و از این‌که نتوانستند جلوی توافق‌نامه را بگیرند خسته شده‌اند و دیدند که تیرشان به سنگ خورده است سراغ قراردادهای نفتی آمدند.

عضو اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی درباره انتقاداتی که به قرارداد‌های جدید نفتی وارد است در گفت‌وگو با خبرآنلاین گفت: هر چقدر فضاسازی و جوسازی کردند به نتیجه نرسیدند حالا تلاش خود را به سمت قراردادهای IPC معطوف کرده‌اند و می‌خواهند به جامعه القا کنند که این دولت، دولت قابل اعتمادی نیست و دنبال منافع ملی نیست. می‌خواهند بگویند که برجام راهی است که مملکت را به خارجی‌‌ها می‌فروشیم‌.

وی افزود: دومین مشکلی که این افراد را اذیت می‌کند رقابتی شدن فضا است. چون قرار است فضای رقابتی ایجاد شود و افرادی که تا به امروز قراردادهای بزرگ می‌بستند شاید دیگر نتوانند از این فضا استفاده کنند پس از این شرایط ناراحتند. آن‌‌ها در این ۱۰ سال هرطور خواستند بدون مناقصه‌ای و هیچ شرایطی شرکت‌ها را واگذار کردند. اما حالا که فضا در حال رقابتی شدن است معلوم است که بعضی‌‌ها علاقه‌ای به رقابتی شدن ندارند و به نظر می‌رسد که می‌خواهند از شرایط جدید هم سهم خواهی کنند و فشار بیاورند تا سهم‌شان محفوظ بماند‌. چون در این شرایط جدید امکان رقابت برایشان فراهم نیست.

 

حسینی ادامه ‌داد: دلیل دیگرشان هم این است که می‌گویند این طور نیست که فقط دولت احمدی‌نژاد فاسد بوده بلکه دولت جدید هم پرونده کرسنت دارد و خیانت کرده است. به زنگنه فشار می‌آورند که طرح‌های جدید را اجرا نکند. اهدافشان به نظر می‌آید که سیاسی باشد و دامن‌زدن به دعوا‌های جناحی.