تشکیل کارگروهی برای عمل به تأکیدات رهبر انقلاب درباره فضای مجازی

    در پی بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با معلمان و بیان دغدغه‌های ایشان در خصوص نقش فضای مجازی در تربیت نسل آینده، وزیر ارتباطات از تشکیل کارگروه ویژه برای رفع این دغدغه‌ها خبر داد. به گزارش مهر، محمود واعظی در پی بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با معلمان و بیان دغدغه‌های […]

 

 

در پی بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با معلمان و بیان دغدغه‌های ایشان در خصوص نقش فضای مجازی در تربیت نسل آینده، وزیر ارتباطات از تشکیل کارگروه ویژه برای رفع این دغدغه‌ها خبر داد.

به گزارش مهر، محمود واعظی در پی بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با معلمان و بیان دغدغه‌های ایشان در خصوص نقش فضای مجازی در تربیت نسل آینده گفت: رهنمودهای مقام معظم رهبری چراغ راه تمام مسؤولان نظام است و رفع دغدغه معظم‌له در برنامه‌های این وزارتخانه قرار دارد.

وی در ارتباط با بهبود برنامه‌های وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات و هماهنگی بیش‌تر با برنامه‌های فرهنگی و اخلاقی کشور به ویژه در آموزش و پرورش با نگرانی و همراهی با مسؤولان وزارت آموزش و پرورش گفت: سعی در بهبود فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی کاربران آموزش و پرورش در فضای مجازی داریم.

واعظی خاطرنشان‌کرد: در همین راستا بر اساس توافقنامه‌ای که با وزارت آموزش و پرورش مبادله کردیم مقرر شد تا برنامه‌های متناسب با فرهنگ اسلامی ایرانی در فضای مجازی آموزش و پرورش تولید شود.

وزیر ارتباطات گفت: بدیهی است با رهنمود اخیر مقام معظم رهبری بر این ارتباط و تعامل با وزارت آموزش و پرورش افزوده و تسریع خواهد شد، تا کاستی‌های موجود در این خصوص برطرف شود.

وی ادامه داد: همان‌طور که مقام معظم رهبری تأکید فرموده‌اند ضمن استفاده از فن‌آوری اطلاعات در توسعه فرهنگی و اخلاقی کاربران آموزش و پرورش نیز همراهی و تلاش حداکثری خواهیم کرد.

واعظی تأکید کرد: برای رفع دغدغه‌های مقام معظم رهبری در حفاظت از فرهنگ در فضای مجازی، کارگروه فرهنگی و اجتماعی با حضور نخبگان و دیگر دستگاه‌های مرتبط به‌ویژه وزارت آموزش و پرورش و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با هماهنگی شورای عالی فضای مجازی، در وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات تشکیل خواهد شد که تحت سیاست‌های شورای عالی فضای مجازی مساعی لازم برای توجه به این مهم به‌کار بسته و گزارش پیشرفت این اقدامات نیز اعلام خواهد شد.

رهبر انقلاب در دیدار با فرهنگیان و معلمان سراسر کشور، وزارت ارتباطات را یکی از دستگاه‌های مسؤول در زمینه تربیت نسل آینده برشمردند و با اشاره به گستردگی فضای مجازی و سرعت روزافزون تحولات در این عرصه و ارتباط مستمر جوانان با فضای مجازی، خاطرنشان‌کردند: کسی مخالف استفاده از فضای مجازی نیست بلکه موضوع اصلی این است که در چنین عرصه‌ای که لغزش‌گاه است باید زمینه استفاده صحیح فراهم شود نه آن‌که فضای مجازی به‌صورت ر‌ها و غیرقابل کنترل باشد.

 

ایشان با گلایه از وزارت ارتباطات و شورای‌عالی فضای مجازی گفتند: کسی به دنبال بستن فضای مجازی نیست، زیرا این کار عاقلانه نیست، اما چرا هنگامی که کشورهای دیگر برای حفاظت از فرهنگ خود، در استفاده از فضای مجازی چارچوب‌هایی قرار می‌دهند، ما فضای مجازی را ر‌ها کرده‌ایم؟