اتصال ۷ سازمان و نهاد دولتی ‌و نظامی به «پنجره واحد گمرک»

  معاون فنی ‌و امور گمرکی از اتصال هفت سازمان و نهاد دولتی‌ و نظامی به سامانه «پنجره واحد تجاری گمرک» از جمله بانک مرکزی، سازمان بورس و وزارت صنعت خبر داد. به گزارش تین‌نیوز، فرود عسگری در همایش «تشریح مقررات ترانزیت با رویکرد محصولات شیمیایی» از توسعه سامانه پنجره واحد تجاری خبر داد و […]

 

معاون فنی ‌و امور گمرکی از اتصال هفت سازمان و نهاد دولتی‌ و نظامی به سامانه «پنجره واحد تجاری گمرک» از جمله بانک مرکزی، سازمان بورس و وزارت صنعت خبر داد.

به گزارش تین‌نیوز، فرود عسگری در همایش «تشریح مقررات ترانزیت با رویکرد محصولات شیمیایی» از توسعه سامانه پنجره واحد تجاری خبر داد و گفت: اظهارنامه سنتی با مشکلات متعددی رو‌به‌رو بود اما امروز اتاق بازرگانی ایران، سازمان ثبت اسناد، بانک مرکزی، وزارت صنعت، معدن ‌و تجارت، سازمان بنادر و دریانوردی، پلیس راهور ناجا و سازمان بورس کالا به این سامانه متصل شده‌اند.

وی افزود: اتصال این سازمان‌ها و نهاد‌ها به «پنجره واحد تجاری» موجب افزایش سرعت کار و دوری از تعلل و ایستایی خواهد شد.

معاون فنی گمرک تصریح‌ کرد: مهم‌ترین دستاورد این سامانه ایجاد فرصتی در بستر وب برای تهیه اظهارنامه از راه دور در داخل و خارج از کشور همچنین امکان رصد روند حرکت آن است.

 

عسگری با بیان این‌که پنجره واحد تجاری کمک بزرگی به ترانزیت خارجی خواهد داشت، خاطرنشان‌ کرد: مسایل کارشناسی و تشریفات به صورت غیرحضوری انجام می‌شود، اما علاوه بر رصد از راه دور به شرکت‌های حمل ‌و نقل بین‌المللی، تسهیلاتی همچون ضمانت‌نامه یکساله و امکان استفاده از مسیر سبز ارایه خواهد شد.