معاون وزیر کار:می‌خواهیم کارگر حرف اول را بزند

  معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هر ماده‌ای از قانون کار که به رفع موانع تولید کمک کند، اصلاحیه آن را نوشته و از طریق نمایندگان کارگری و کارفرمایی به مجلس خواهیم برد. سید حسن هفده‌تن در گفت‌وگو با ایسنا، درباره بازگشت اصلاحیه قانون کار از مجلس و بررسی مواد آن با […]

 

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هر ماده‌ای از قانون کار که به رفع موانع تولید کمک کند، اصلاحیه آن را نوشته و از طریق نمایندگان کارگری و کارفرمایی به مجلس خواهیم برد.

سید حسن هفده‌تن در گفت‌وگو با ایسنا، درباره بازگشت اصلاحیه قانون کار از مجلس و بررسی مواد آن با حضور شرکای اجتماعی، گفت: در خصوص اصلاح قانون کار پیشنهاداتی به نمایندگان کارگران و کارفرمایان ارایه کردیم و یکی از پیشنهادات ما در شورای ۳ جانبه ملی این بوده که هر موادی از قانون کار که به رونق تولید و اشتغال، رفع موانع تولید و سرمایه‌گذاری کمک کند آیین‌نامه‌های آن را در شورای عالی کار به تصویب می‌رسانیم.

وی افزود: برای این‌که به‌کار سرعت بدهیم همزمان اصلاحیه مواد قانون کار را هم تنظیم کرده و توسط نمایندگان کارگری و کارفرمایی به مجلس ارسال می‌کنیم.

معاون روابط کار وزیر کار با بیان این‌که برداشتن موانع تولید موجب بزرگ‌تر شدن اقتصاد کشور می‌شود، افزود: هنگامی که اقتصاد کشور بزرگ شد، عرضه و تقاضا تعادل پیدا می‌کند و تقاضای نیروی کار از طرف کارفرما به نفع عرضه پیشی می‌گیرد.

وی گفت: در چنین شرایطی مزد رقابتی می‌شود و کارگر حرف اول را می‌زند که خواسته ما همین است لذا اگر از مسیرهای علمی حرکت نکنیم همواره کارگر و معیشت او، بهر‌ه‌وری نیروی کار و صادرات پایین و رقابت اقتصاد بسیار ضعیف خواهد بود.

 

به اعتقاد هفده‌تن، هر زمان در اقتصاد مشکل زیاد شود آثار و تبعات خود را بر روی روابط کار می‌گذارد بنابر این اگر به دنبال بهبود روابط کار هستیم اقتصاد باید سر و سامان بگیرد و اولین شرطش این است که کمک کنیم تولید رونق بگیرد.