انتخاب غرفه داران غذایی نمایشگاه کتاب از طریق مناقصه

    مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با اشاره به استقرار ۷۵ غرفه ارایه دهنده غذای گرم، ساندویچ و فست‌فود همزمان با برپایی بیست‌ونهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب در نمایشگاه شهر آفتاب، گفت: هر غرفه در طی روز حداقل ۴ بار توسط کارشناسان بازدید می‌شود. تهران سما، رضا قدیمی درباره روند انتخاب غرفه‌داران برای […]

 

 

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با اشاره به استقرار ۷۵ غرفه ارایه دهنده غذای گرم، ساندویچ و فست‌فود همزمان با برپایی بیست‌ونهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب در نمایشگاه شهر آفتاب، گفت: هر غرفه در طی روز حداقل ۴ بار توسط کارشناسان بازدید می‌شود.

تهران سما، رضا قدیمی درباره روند انتخاب غرفه‌داران برای ارایه غذا در نمایشگاه شهر آفتاب اظهار کرد: حدود دو ماه قبل مناقصه‌ای برای ارایه غذا در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار شد که طی آن، ۷۰ شرکت که فرایند تولید غذا از تهیه مواد اولیه تا طبخ و بسته‌بندی را انجام می‌دادند، در این مناقصه شرکت کردند.

قدیمی با بیان این‌که ۱۰برند که در جایگاه نخست کشور قرار دارند، برنده نهایی این مناقصه شدند، تأکید کرد: کیفیت محصولات این شرکت‌ها در سطح کشور سبب شده تا این شرکت‌ها در زمینه تولید غذا فروشگاه‌های زنجیره‌ای دایر کنند.

به گفته مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر در حال حاضر تیم ۲۰ نفره نظارت شامل پزشک، کارشناس ارشد مواد غذایی، هر غرفه را در طول روز بین ۴ تا ۵ بار ارزیابی بهداشتی و کیفیت می‌کنند.

وی افزود: هر روز نمونه‌ای تصادفی از مواد غذایی ارایه شده در غرفه‌های مواد غذایی به آزمایشگاه میکروبیولوژی ارسال می‌شود که با گذشت ۴۸ تا ۷۲ ساعت از کشت آزمایشگاهی، نتایج بررسی شده و موارد مشکوک گزارش شود.

قدیمی با اشاره به این‌که روزانه ۴۰۰ هزار پرس غذا در بین بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب توزیع شده است، تأکید کرد: طی ۳ روز برگزاری نمایشگاه کتاب یک میلیون و ۲۰۰هزار نفر از غذای ارایه شده خریداری کرده‌اند اما هیچ گزارشی از غذای فاسد و یا مسمومیت بر اثر مصرف غذا نداشته‌ایم.

وی با اشاره به این‌که نخستین روزهای برپایی نمایشگاه در مجموعه آفتاب در حال طی شدن است، خاطر نشان کرد: واقعیت آن است که شهرداری تهران به عنوان متولی شهر آفتاب تمام تلاش خود را به‌کار گرفته تا در ارایه خدمات همچون آب و غذا بهترین شرایط فراهم باشد و در این شرایط ممکن است پاره‌ای اشتباهات نیز رخ دهد که وجود برخی ایرادات در مقابل حجم بزرگ خدمات باید مورد توجه باشد نه آن‌که معیار سنجش غذا براساس یک یا دو اظهار نظر صورت گیرد.

 

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با تأکید بر این‌که اگر شرکتی ایرادات جدی در خصوص محصولات غذایی داشته باشد، مانع عرضه محصولات آن در نمایشگاه شهر آفتاب می‌شویم، تصریح کرد: اگر قرار باشد از ۱۰۰ نمره برای شرکت‌های ارایه‌دهنده غذا ارزش‌گذاری کنیم، همه شرکت‌ها نمره بالای ۹۰ را دریافت می‌کنند و این بدان معنا است که ایرادات موجود جزیی و قابل رفع بوده است.