بهای طلا مطابق الگوی سال ١٩٩٩ تغییر می‌کند

  تحلیلگر ارشد اقتصادی مؤسسه اوپن هایمر تأکید کرد که قیمت جهانی طلا در شرایط کنونی الگویی شبیه سال ۱۹۹۹ میلادی دارد و به نظر من قیمت طلا در کوتاه‌مدت با فشار بیش‌تری روبه‌رو خواهد شد. به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، آری والد تحلیلگر برجسته مؤسسه سرمایه‌گذاری اوپن هایمر در سخنانی تصریح کرد: […]

 

تحلیلگر ارشد اقتصادی مؤسسه اوپن هایمر تأکید کرد که قیمت جهانی طلا در شرایط کنونی الگویی شبیه سال ۱۹۹۹ میلادی دارد و به نظر من قیمت طلا در کوتاه‌مدت با فشار بیش‌تری روبه‌رو خواهد شد.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، آری والد تحلیلگر برجسته مؤسسه سرمایه‌گذاری اوپن هایمر در سخنانی تصریح کرد: قیمت طلا در سال ۱۹۹۹ میلادی در ماه‌های نخست با افزایش چشمگیری روبه‌رو شد ولی در ماه‌های بعد در محدوده مشخصی در نوسان بود و به نظر من قیمت طلا در شرایط کنونی نیز همان الگو را تکرار می‌کند.

بر اساس این گزارش قیمت جهانی طلا در۳ ماه نخست امسال بیش از ۱۶ درصد افزایش یافته که این بهترین عملکرد قیمت طلا در ۳۰ سال اخیر به شمار می‌رود.

والد افزود: در بلندمدت به نظر می‌رسد که قیمت طلا احتمالاً در روند صعودی خود بازنگری خواهد کرد. قیمت طلا هم اکنون ۱۱ درصد بیش‌تر از میانگین قیمت در ۲۰۰ روز گذشته است. سطح مقاومتی قیمت طلا در کوتاه‌مدت ۱۳۰۰ دلار خواهد بود و اگر این سطح شکسته شود روند صعودی قیمت طلا ادامه خواهد یافت.

وی در ادامه تأکیدکرد: به نظر من قیمت طلا در شرایط کنونی روند صعودی را متوقف کرده و این احتمال وجود دارد که طی هفته‌های آینده به سطح ۱۲۰۰ دلار در هر اونس بازگردد.

آری والد گفت: کاهش قیمت طلا در هفته‌های آینده می‌تواند بار دیگر فرصت مناسبی را برای خرید فراهم کند. تشخیص بهترین فرصت برای خرید طلا در بازارهای بین‌المللی می‌تواند سود زیادی را برای سرمایه‌گذاران بین‌المللی به همراه داشته باشد.

گرچه افت ارزش دلار مهم‌ترین عامل افزایش قیمت طلا در ماه‌های اخیر بوده است ولی والد بر این باور است که ارزش دلار بار دیگر با افزایش نسبی روبه‌رو خواهد شد و این مسأله می‌تواند فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کند.

به نظر می‌رسد انتشار آمارهای اشتغال آمریکا در کوتاه‌مدت مهم‌ترین عامل مؤثر بر نوسانات ارزش دلار و قیمت طلا خواهد بود. برگزاری نشست فدرال رزرو آمریکا در ماه ژوئن و همه‌پرسی عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا نیز تأثیر مهمی بر این روند خواهد داشت.