دوم خرداد؛ مناقصه ارایه اینترنت پرسرعت روستایی

  مسؤول راهبری طرح خدمات الزامی عمومی (USO) از دریافت پاکت‌های پیشنهادات مناقصه ارایه اینترنت پرسرعت به ۱۸ هزار روستای بالای ۱۰ خانوار فاقد این امکان در کشور، همزمان با میلاد منجی عالم بشریت در دوم خرداد، خبر داد. به گزارش فارس، حسن رضوانی با اعلام این خبر افزود: در این مناقصه ارایه اینترنت پرسرعت […]

 

مسؤول راهبری طرح خدمات الزامی عمومی (USO) از دریافت پاکت‌های پیشنهادات مناقصه ارایه اینترنت پرسرعت به ۱۸ هزار روستای بالای ۱۰ خانوار فاقد این امکان در کشور، همزمان با میلاد منجی عالم بشریت در دوم خرداد، خبر داد.

به گزارش فارس، حسن رضوانی با اعلام این خبر افزود: در این مناقصه ارایه اینترنت پرسرعت به روستاهای بالای ۱۰ خانوار باقیمانده فاقد این امکان در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به این که در مناقصه ۲۵ هزار روستا، پوشش اینترنت برای یک میلیون مشترک در نظر گرفته شده بود، گفت: در مناقصه جدید این تعداد ۹۰۰ هزار مشترک است و با این تفاوت که تأمین سرویس رایگان به یک نقطه به تشخیص سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در هر روستا گنجانده شده است.

به گفته رضوانی، بررسی پیشنهادات در کمیته فنی بازرگانی صورت گرفته و پس از بررسی به کمیسیون معاملات ارجاع و سپس در خصوص برنده نهایی، تصمیم‌گیری خواهد شد.

رضوانی همچنین زمان مربوط به فرایند معرفی برنده مناقصه را خردادماه دانست و ادامه داد: برای اجرای این طرح اعتبارات خوبی در نظر گرفته شده است.

 

وی ابراز امیدواری کرد که تا پایان دولت یازدهم، با تأمین سرویس این ۱۸ هزار روستا، کل روستاهای ۱۰ خانوار به بالای کشور به اینترنت پرسرعت مجهز شوند.