درآمد ۲۰ درصدی صادرات نفت و گاز در جیب صندوق توسعه ملی

    مجلس شورای اسلامی به منظور رفع ایرادات شورای نگهبان از لایحه بودجه ۹۵ کل کشور در بندی از تبصره ۱ این لایحه موافقت کرد که ۲۰ درصد از منابع حاصل از ارزش صادرات نفت و گاز به صندوق توسعه ملی واریز شود. به گزارش ایسنا، بند ب تبصره ۱ ماده واحده لایحه بودجه […]

 

 

مجلس شورای اسلامی به منظور رفع ایرادات شورای نگهبان از لایحه بودجه ۹۵ کل کشور در بندی از تبصره ۱ این لایحه موافقت کرد که ۲۰ درصد از منابع حاصل از ارزش صادرات نفت و گاز به صندوق توسعه ملی واریز شود.

به گزارش ایسنا، بند ب تبصره ۱ ماده واحده لایحه بودجه ۹۵ کل کشور به منظور رفع ایراد شورای نگهبان، توسط نمایندگان مجلس اصلاح شد که براساس آن سهم صندوق توسعه ملی موضوع بند ب ماده ۱ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم ناشی از مقررات مالی دولت (۲)، ۲۰ درصد تعیین می‌شود.

همچنین بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است ۲۰ درصد منابع حاصل از ارزش صادرات نفت و گاز طبیعی را به حساب صندوق توسعه ملی واریز کند. مبالغ مذکور به صورت ماهانه واریز و از ماه یازدهم سال محاسبه و تسویه می‌شود.

 

همچنین مجلس شورای اسلامی مصوب کرد که در بند ه تبصره یک عبارت «وزارت نفت از طریق شرکت تابعه ذی‌ربط» جایگزین عبارت «شرکت ملی پالایش و پخش فرآوردهای نفتی ایران» شود.