آمادگی لهستانی‌ها برای سرمایه‌گذاری در بازار نفت ایران

   معاون وزیر انرژی لهستان و رییس شرکت نفت این کشور با حضور در نمایشگاه بین‌المللی صنعت نفت، برای سرمایه‌گذاری و همکاری در توسعه میدان‌های متوسط و کوچک کشورمان اعلام آمادگی کردند. به گزارش ایرنا، محمدعلی عمادی، رییس پژوهشکده ازدیاد برداشت از مخازن نفت و گاز شرکت ملی نفت ایران، پس از مذاکره با معاون […]

 

 معاون وزیر انرژی لهستان و رییس شرکت نفت این کشور با حضور در نمایشگاه بین‌المللی صنعت نفت، برای سرمایه‌گذاری و همکاری در توسعه میدان‌های متوسط و کوچک کشورمان اعلام آمادگی کردند.

به گزارش ایرنا، محمدعلی عمادی، رییس پژوهشکده ازدیاد برداشت از مخازن نفت و گاز شرکت ملی نفت ایران، پس از مذاکره با معاون وزیر انرژی لهستان و رییس شرکت نفت این کشور، در زمینه مذاکرات انجام شده گفت: لهستانی‌ها علاقه زیادی به سرمایه‌گذاری و همکاری در توسعه میدان‌های متوسط و کوچک نفت و گاز ایران دارند و در این مذاکرات، در مورد تمایل دولت جدید لهستان به همکاری با صنعت نفت ایران گفت‌وگو شد.

وی به برخی میدان‌های نفت مناطق مرکزی ایران به عنوان میدان‌های مورد مذاکره دوطرف اشاره کرد و افزود: لهستانی‌ها پیش از این در نقاط مختلفی از جهان از جمله دریای شمال کار کردند و پتانسیل‌های خوبی برای کار در ایران دارند.

سلبعلی کریمی، مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران نیز به عنوان یکی از طرف‌های مذاکره در نشست مشترک با لهستانی‌ها، گفت: مدیران لهستانی برای سرمایه‌گذاری در میدان‌های شرکت نفت مناطق مرکزی ابراز علاقه کردند.

 

وی افزود: قرار شد فرایند این مذاکرات در شرکت ملی نفت ایران طی شود و پس از ارزیابی‌ها و نهایی شدن مذاکرات، نتایج آن مشخص شود.