زرشک طلایی تقدیم به فرزاد حسنی!

    انتشار فیلمی از نحوه‌ برخورد فرزاد حسنی با مهمان برنامه «اکسیر»، سیل انتقادهای مخاطبان در شبکه‌های اجتماعی را به همراه داشته است. به گزارش ایسنا، فرزاد حسنی که پس از مدتی دوری از تلویزیون، این روز‌ها برنامه «اکسیر» را در شبکه ۳ اجرا می‌کند، در بخشی از این برنامه از یکی از مهمانان […]

 

 

انتشار فیلمی از نحوه‌ برخورد فرزاد حسنی با مهمان برنامه «اکسیر»، سیل انتقادهای مخاطبان در شبکه‌های اجتماعی را به همراه داشته است.

به گزارش ایسنا، فرزاد حسنی که پس از مدتی دوری از تلویزیون، این روز‌ها برنامه «اکسیر» را در شبکه ۳ اجرا می‌کند، در بخشی از این برنامه از یکی از مهمانان می‌خواهد تا به روی صحنه بیاید و به یک پرسش پاسخ دهد؛ این مهمان که مردی میانسال است، در پاسخ دادن کمی تأمل می‌کند که در این فاصله مرتباً از سوی مجری برنامه با لحن نامناسب خطاب قرار می‌گیرد و در پایان هم به عنوان هدیه به او «زرشک» هدیه داده می‌شود!

قسمتی از دیالوگ‌های فرزاد حسنی و شرکت کننده در ادامه به این ترتیب شکل می‌گیرد:

-این عکس کیه؟

*(بعد از کمی فکر) عکس یک خانم… مری بارت.

– فهمیدی زنه نه؟ اون ۳ تا دیگه نیست؟

*نه

– خیلی باهوشیا. فهمیدی یک زن گذاشتیم وسطش… گفتی، گفتم دیگه… نه؟ یعنی ما انقدر خنگ به نظر میایم که اسم ۳ تا مرد و بنویسم بغل یک زن! بعد تو هم راحت بیای اینجا جایزه بگیری. نه واقعاً درمورد ما چی فکر کردی؟ یعنی نگاه به هیبت من و مصطفی شریفی کردی. نخالگی در ما دیدی؟ ها؟

*نه

*پخمه‌ایم؟

-نه

*نه جداً یک خورده به ما دقت کن.

-نه.

بیننده تلویزیون در حالی شاهد پخش صحنه‌ای اینچنین در قالب برنامه‌ای ضبطی بوده است که به نظر می‌رسد با کمی دقت و حساسیت بیش‌تر از سوی ناظران پخش، امکان حذف چنین صحنه‌هایی وجود دارد؛ ضمن این‌که اگر چنین آیتم‌هایی با هدف خنداندن مخاطب و صرفاً نمایشی هم تهیه شده باشند، لازم است در ابتدای برنامه در این خصوص به مخاطب توضیح داده شود.

اما به تازگی بابت برخورد نامناسب یکی دیگر از برنامه‌های تلویزیونی با مهمانانش، از سوی قائم مقام معاون سیما هشدار داده شده بود.

پورحسین با تأکید بر لزوم رعایت شأن مهمانان برنامه، متذکر شده بود، «با رفتار تنبیه‌آمیز مجری برنامه «دورهمی»، شأن مهمانان برنامه نادیده گرفته شده است که این موضوع را بررسی کردیم و بلافاصله به عوامل برنامه تذکر جدی داده شد.»؛ تذکری که به نظر می‌رسد پس از انتشار این ویدیو از برنامه اکسیر، شامل حال عوامل این برنامه هم بشود.

 

از زمان پخش این برنامه تا به حال، سیل انتقاد‌ها در شبکه‌های اجتماعی نسبت به رفتار مجری برنامه اکسیر آغاز و به صفحه شخصی او هم کشیده شده است. این انتقاد‌ها از سوی فرزاد حسنی با جمله‌ای تند خطاب به معترضان همراه بوده و صفحه خود را بسته است.