خرداد ۹۵؛ آغاز فصل جدید تجارت ایران و چین

  تقویم تجارت خارجی ایران نشان می‌دهد رویدادهای تجاری ایران و چین در سال جدید از خرداد ماه پیش‌رو آغاز می‌شود. به گزارش ایسنا، که حجم کل تبادلات فی‌مابین ایران و چین در فروردین سال جاری به رقم یک میلیارد و ۱۶۷ میلیون دلار رسیده که نسبت به زمان مشابه در سال قبل با ۷۷٫۲ […]

 

تقویم تجارت خارجی ایران نشان می‌دهد رویدادهای تجاری ایران و چین در سال جدید از خرداد ماه پیش‌رو آغاز می‌شود.

به گزارش ایسنا، که حجم کل تبادلات فی‌مابین ایران و چین در فروردین سال جاری به رقم یک میلیارد و ۱۶۷ میلیون دلار رسیده که نسبت به زمان مشابه در سال قبل با ۷۷٫۲ میلیون دلار رشد روبه‌رو بوده است.

رشد حجم تبادلات تجاری دو کشور در حالی اتفاق افتاده است که با افزایش ۷۲٫۲ میلیون دلاری سهم صادرات در این سال، تراز تجاری بین دو کشور در ماه اول سال جاری نسبت به زمان مشابه با ۱۳۵ درصد شد همراه بوده است.

تقویم تجاری سازمان توسعه تجارت ایران نشان می‌دهد که خرداد امسال اولین رویداد‌های تجاری ایران و چین در سال جدید اتفاق می‌افتد که از جمله آن‌ها پاویون اختصاصی ایران در نمایشگاه خدمات چین است که از ۸ تا ۱۲ خرداد برگزار می‌شود.

 

همچنین همایش بزرگ تجار و بازرگانان ایران و چین و جلسه مذاکره رو در رو فی‌مابین تجار ایران و چین در استان ججیانگ آن کشور که در چهارم خرداد سال جاری برگزار خواهد شد، رویداد تجاری مهم دیگری است که فراخوان شرکت در این همایش توسط سازمان توسعه تجارت منتشر شده است.