مدیرعامل شهرک‌های صنعتی ایران:قرارداد ساخت ‌شهرک‌های صنعتی ‌مناقصه‌ای ‌می‌شود

  علی یزدانی با بیان این‌که بیش از ۹ هزار واحد صنعتی راکد و نیمه‌فعال در کشور وجود دارد، گفت: برای راه‌اندازی مجدد این واحد‌ها در سال جاری باید روزی ۵۰ واحد به چرخه تولید بازگردد. به گزارش تسنیم، مدیرعامل شهرک‌های صنعتی ایران، با بیان این‌که ۷ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی راکد و ۲ […]

 

علی یزدانی با بیان این‌که بیش از ۹ هزار واحد صنعتی راکد و نیمه‌فعال در کشور وجود دارد، گفت: برای راه‌اندازی مجدد این واحد‌ها در سال جاری باید روزی ۵۰ واحد به چرخه تولید بازگردد.

به گزارش تسنیم، مدیرعامل شهرک‌های صنعتی ایران، با بیان این‌که ۷ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی راکد و ۲ هزار واحد صنعتی نیمه فعال در کشور وجود دارد که باید با عزم جدی همه دستگاه‌ها به چرخه تولید بازگردد، اظهار ‌داشت: اگر بخواهیم در سالی که به نام «اقتصاد مقاومتی، اقدام‌ و عمل» نام‌گذاری شده این واحد‌ها را راه‌اندازی کنیم باید هر روز مشکلات ۵۰ واحد برطرف شود.

وی با تأکید بر استفاده حداکثری از منابع صندوق‌های ملی به ویژه صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک خاطرنشان ‌کرد: راه‌اندازی مجدد واحدهای صنعتی که از چرخه تولید خارج شده و یا پایین‌تر از ظرفیت مشغول به‌کار و فعالیت هستند، از اولویت‌های اصلی سازمان است.

معاون وزیر صنعت، معدن ‌و تجارت با بیان این‌که از بیش از ۸۷ هزار واحد صنعتی دارای پروانه بهره‌برداری در کشور بیش از ۳۷ هزار واحد در شهرک‌های صنعتی مستقر هستند، افزود: توسعه صنایع کوچک و خوشه‌های صنعتی باید در تمام استان‌ها به ویژه استان فارس مورد توجه مدیران صنعتی باشد.

وی با بیان این‌که در جهت ارتقای سلامت اداری از این پس قرارداد ساخت هیچ شهرک صنعتی از طریق استعلام به شرکت‌ها واگذار نمی‌شود و از امسال از طریق مناقصه واگذار می‌شود، عنوان ‌کرد: خورد کردن ساخت پروژه‌های صنعتی کاهش کیفیت و نظارت را به دنبال دارد.

 

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک ایران با بیان این‌که تمام پروژه‌های اجرا شده در سال ۹۴ مورد بازرسی کمی و کیفی قرار می‌گیرد، گفت: این بازرسی‌‌ها به معنی عدم اعتماد به پیمانکاران و شرکت‌های طرف قرارداد نیست بلکه در جهت بالا بردن کیفیت زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی انجام می‌شود.