بهای اونس طلا به کدام سو می‌رود؟

    تازه‌‌ترین تحلیل اینوستینگ نشان می‌دهد که قیمت جهانی طلا در روزهای آینده تحت تأثیر آمارهای اقتصادی آمریکا و نوسانات ارزش دلار قرار خواهد داشت. به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، قیمت طلا روز جمعه دو درصد افزایش یافت که علت اصلی آن انتشار آمارهای ناامیدکننده در خصوص وضعیت بازار اشتغال آمریکا در […]

 

 

تازه‌‌ترین تحلیل اینوستینگ نشان می‌دهد که قیمت جهانی طلا در روزهای آینده تحت تأثیر آمارهای اقتصادی آمریکا و نوسانات ارزش دلار قرار خواهد داشت.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، قیمت طلا روز جمعه دو درصد افزایش یافت که علت اصلی آن انتشار آمارهای ناامیدکننده در خصوص وضعیت بازار اشتغال آمریکا در ماه آوریل بوده است.

بر اساس این گزارش اقتصاد آمریکا طی ماه گذشته تنها ۱۶۰ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرد که این مسأله ابهامات زیادی را در خصوص افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا طی ماه‌های آینده به وجود آورده و موجب شده است تا ارزش دلار بار دیگر با کاهش روبه‌رو شود.

کارشناسان اقتصادی پیش از این اعلام کرده بودند که اقتصاد آمریکا در ماه آوریل ۲۰۲ هزار فرصت شغلی ایجاد کرده است. اکنون بسیاری از سرمایه‌گذاران بر این باورند که فدرال رزرو در نشست ژوئن نرخ بهره را افزایش نخواهد داد و احتمالاً در نشست سپتامبر این کار را انجام می‌دهد.

ویلیام دادلی رییس فدرال رزرو نیویورک گفت: این منطقی است که انتظار داشته باشیم فدرال رزرو امسال دو بار نرخ بهره را افزایش دهد. این اظهارات مانع از افزایش چشمگیر قیمت طلا شده است.

قیمت طلا در هفته‌ای که گذشت با رشد ۳٫۵۰ دلاری معادل ۰٫۲۹ درصدی روبه‌رو شده است. به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی اگر گمانه‌زنی کارشناسان و سرمایه‌گذاران نشان دهد که فدرال رزرو نرخ بهره را طی ماه‌های آینده افزایش نخواهد داد، این مسأله در نهایت به نفع قیمت طلا خواهد بود.

قیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون ۲۲ درصد رشد داشته است. در هفته پیش‌رو سرمایه‌گذاران منتظر انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا به خصوص وضعیت خرده‌فروشی هستند.

این آمار‌ها نشان می‌دهد که آیا وضعیت اقتصادی آمریکا برای افزایش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو آمادگی کافی خواهد داشت یا نه.

انتشار آمارهای مهم اقتصادی چین نیز در روزهای آینده می‌تواند تأثیر زیادی بر نوسانات قیمت طلا داشته باشد. آمارهای مربوط به قیمت مصرف‌کننده و تولیدکننده می‌تواند بر قیمت طلا تأثیرگذار باشد.

دیروز بانک مرکزی ژاپن متن مذاکرات نشست اخیر خود در آوریل را منتشر کرد. آلمان نیز گزارش مربوط به سفارش کالاهای صنعتی را منتشر خواهد کرد.

امروز نیز آمارهای تورم چین اعلام می‌شود و جانت یلن رییس فدرال رزرو آمریکا نیز در نشست بین‌المللی در زوریخ درباره سیستم پولی بین‌المللی شرکت می‌کند.

 

روز پنجشنبه بانک مرکزی انگلیس نرخ بهره خود را اعلام خواهد کرد.