راه‌اندازی بازار آتی و معاملات سلم قیر به‌زودی در بورس کالا

  مدیرعامل بورس مدیرعامل بورس کالای ایران در کنفرانس بین‌المللی قیر مؤسسه آرگوس از راه‌اندازی بازار آتی قیر و معاملات سلم (سلف موازی) قیر در بورس کالا خبر داد. به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل بورس کالای ایران، در کنفرانس بین‌المللی قیر مؤسسه آرگوس که از روز ۱۹ اردیبهشت ماه […]

 

مدیرعامل بورس مدیرعامل بورس کالای ایران در کنفرانس بین‌المللی قیر مؤسسه آرگوس از راه‌اندازی بازار آتی قیر و معاملات سلم (سلف موازی) قیر در بورس کالا خبر داد.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل بورس کالای ایران، در کنفرانس بین‌المللی قیر مؤسسه آرگوس که از روز ۱۹ اردیبهشت ماه در محل هتل اسپیناس پالاس تهران با حضور نمایندگان کشورهای فعال در حوزه تولید و معاملات قیر آغاز شده است، حامد سلطانی‌نژاد مدیرعامل بورس کالای ایران به ترسیم شمای کلی معاملات قیر در بورس کالا و صادرات قیر از طریق تالار صادراتی این بورس پرداخت و گفت: راه‌اندازی بازار آتی قیر به منظور پوشش ریسک فعالان بازار این محصول از جمله برنامه‌های بورس کالای ایران برای توسعه معاملات این کالا است.

وی با اشاره به سایر برنامه‌های بورس کالا در این رابطه افزود: ما همچنین در نظر داریم معاملات سلم را بر روی کالای قیر راه‌اندازی کنیم. ضمن آن‌که صدور گواهی سپرده کالایی بر اساس دارایی پایه قیر و راه‌اندازی صندوق‌های کالایی بر روی قیر از سایر برنامه‌های بورس کالا در این زمینه به شمار می‌رود.

گفتنی است، در اولین روز برگزاری کنفرانس قیر مؤسسه آرگوس در ایران علاوه بر مدیرعامل بورس کالای ایران، سخنرانانی از کشورهای هند، ایران، ترکیه و سریلانکا با اشاره به کیفیت قیر و بازارهای آسیایی این محصول به موضوع صنعت قیر در اروپا و ترکیه، توسعه بازار قیر در سریلانکا و فرایندهای گمرکی صادرات قیر از ایران پرداختند.

لازم به ذکر است، پس از برگزاری جلسه پرسش و پاسخ با حضور نمایندگان شرکت‌های حاضر در کنفرانس، چند میزگرد پیرامون چگونگی ارتقای کیفیت قیر، بازار قیر در ایران، نوآوری‌های تکنولوژیک در حوزه صنعت قیر و چالش‌های پیش روی این صنعت در آسیا و خاورمیانه برگزار شد.