معاون رییس‌جمهور:علت ۵۵ درصد طلاق‌‌ها «اعتیاد» است

  معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: اعتیاد مهم‌ترین آسیب اجتماعی در حوزه زنان است. به گزارش باشگاه خبرنگاران، شهیندخت مولاوردی در جمع خبرنگاران افزود: زنان ۱۰ درصد معتادان کشور را تشکیل می‌دهند. وی با اشاره به بالا بودن آمار اعتیاد در افراد متاهل بیان کرد: اعتیاد افراد متأهل آسیب‌های اجتماعی بیش‌تری برای […]

 

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: اعتیاد مهم‌ترین آسیب اجتماعی در حوزه زنان است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، شهیندخت مولاوردی در جمع خبرنگاران افزود: زنان ۱۰ درصد معتادان کشور را تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به بالا بودن آمار اعتیاد در افراد متاهل بیان کرد: اعتیاد افراد متأهل آسیبهای اجتماعی بیش‌تری برای خانواده‌ها به ویژه کودکان به دنبال دارد.

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده خاطرنشان کرد: یکی از این آسیب‌‌ها افزایش طلاق در جامعه است. ۵۵ درصد طلاق‌‌هایی که در کشور رخ می‌دهد، ناشی از اعتیاد است.

مولاوردی مهم‌ترین برنامه‌های دولت تدبیر و امید را تأمین و ارتقای سرمایه اجتماعی دانست و تصریح کرد: ثبات و آرامش اقتصادی و سیاسی و تحقق امنیت و اخلاق در حوزه فرهنگی در کشور از مهم‌ترین برنامه‌های این دولت است.

وی ادامه داد: بودجه خاصی به بانوان اختصاص داده نشده است. رویکرد دولت یازدهم توانمندسازی زنان و ایجاد عدالت جنسیتی است که این عدالت در برخورداری عادلانه زنان و مردان از منابع و فرصت‌‌ها شکل می‌گیرد.

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده حمایت از برنامه‌های سمن‌‌ها را یکی از فعالیت‌های مهم در حوزه کار امور بانوان و خانواده ریاست جمهوری عنوان و اظهار کرد: در راستای این امر تفاهم‌نامه همکاری با وزاتخانه‌های آموزش و پرورش، جهاد کشاورزی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت بهداشت و سازمان‌ زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی امضا شد که با توجه به این تفاهم‌نامه و همکاری این دستگاه‌ها برنامه حوزه زنان و خانواده در سطح کشور و استان اجرا می‌شود.

مولاوردی عنوان کرد: دولت تدبیر و امید به مسایل زنان در مناطق محروم توجه ویژه‌ای دارد و توسعه متوازن و تقسیم عادلانه منابع و فرصت­‌ها درحوزه زنان و خانواده به‌ویژه در مناطق و استان‌های کم‌تر برخوردار از رویکردهای مهم دولت یازدهم است.

وی تأکید کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی دارد و جزو مناطقی است که نیاز به سرمایه‌گذاری و فراهم کردن زیرساخت‌ها دارد و در سفر دولت به استان که در آینده نزدیک انجام می‌شود بخشی از مشکلات و توسعه نامتوازن این استان رفع خواهد شد.

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به تدوین یک برنامه جامع در خصوص وضعیت زنان در کشور تصریح کرد: در این راستا اطلس وضعیت زنان در کشور تدوین می‌شود و با اجرای این برنامه وضعیت زنان و آسیبهای اجتماعی این حوزه به خوبی مشخص می‌شود.

مولاوردی با اشاره به برگزاری هفتمین نشست منطقه‌ای سازمان‌ها و تشکل‌های مردم نهاد و دستگاه‌های اجرایی جنوب کشور به میزبانی استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این نشست طی ۳ روز و با حضور ۳ استان بوشهر، فارس و خوزستان به میزبانی شهر یاسوج برگزار شد و برنامه‌ها نیز به صورت مطلوبی در این نشست به اجرا در آمد.

وی خاطرنشان کرد: در این نشست کارگاه‌های آموزشی برای شرکت‌کنندگان برگزار شد و امیدواریم این آموزش‌ها هرچه سریع‌تر وارد فاز اجرایی شود.

 

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: امیدواریم که با ایجاد شبکه‌های ارتباطی بین سازمان‌های مردم نهاد و دستگاه‌های اجرایی موضوع آسیب‌ها در حوزه زنان که هم در کهگیلویه و بویراحمد و هم در سایر استان‌ها نیاز به توجه بیش‌تری دارد، در اولویت قرار بگیرد.