فراخوان طرح‌های نوآورانه فن‌آوری نانو آغاز شد

    فراخوان دوم چهارمین دوره برنامه طرح‌های نوآورانه فن‌آوری نانو برای حمایت و تجاری‌سازی از سوی ستاد ویژه توسعه فن‌آوری نانو آغاز شد و تا مهرماه ادامه دارد. به گزارش مهر، ستاد توسعه فن‌آوری نانو در راستای حمایت از تجاری‌سازی محصولات و ایجاد ثروت و کارآفرینی در کشور، از فن‌آوران و شرکت‌های فعال در […]

 

 

فراخوان دوم چهارمین دوره برنامه طرح‌های نوآورانه فن‌آوری نانو برای حمایت و تجاری‌سازی از سوی ستاد ویژه توسعه فن‌آوری نانو آغاز شد و تا مهرماه ادامه دارد.

به گزارش مهر، ستاد توسعه فن‌آوری نانو در راستای حمایت از تجاری‌سازی محصولات و ایجاد ثروت و کارآفرینی در کشور، از فن‌آوران و شرکت‌های فعال در این حوزه در قالب برنامه طرح‌های نوآورانه (NanoMatch) حمایت کند.

تسهیل و تسریع در فرایند تجاری‌سازی محصولات و دستاوردها، کمک به توسعه محصول متناسب با نیاز صنعت، امکان نمایش محصولات و جذب سرمایه‌گذار و همچنین بهره‌مندی از خدمات و تسهیلات، مشاوره و آموزش‌ در زمینه‌های مختلف تجاری‌سازی و بر حسب نیاز از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های حضور در این برنامه است.

فراخوان اول از دوره چهارم برنامه طرح‌های نوآورانه از آبان تا پایان سال ۱۳۹۴ برگزار و تعداد قابل توجهی طرح از سراسر کشور دریافت شد. برخی از طرح‌های دریافتی داوری شده‌اند و برخی دیگر در حال سپری کردن فرایند داوری هستند. هم‌اکنون فراخوان دوم از دوره چهارم این برنامه آغاز شده است. زمان این فراخوان از تاریخ ۱۸ اردیبهشت لغایت اول مهر ۱۳۹۵ است.

ملاک‌های اولیه پذیرش در این برنامه عبارتند از:

 طرح در محدوده فن‌آوری نانو باشد

 نمونه اولیه‌ای از طرح ساخته شده باشد

 صرفاً پژوهش و مطالعات علمی مکتوب نباشد

 طرح معرفی شده دارای سطح نوآوری قابل قبول باشد

مبتنی بر نیاز کشور و یا دارای نوآوری در سطح جهانی باشد

 

مشابه داخلی نداشته باشد یا در صورت وجود مشابه، بهبود کیفیت و خواص یا جهش اقتصادی نسبت به مورد مشابه داشته باشد.