جزییات حادثه «کارواش سعادت‌آباد»

  رییس سازمان بازرسی شهرداری تهران جزییات حادثه «کارواش سعادت‌آباد» را تشریح کرد. به گزارش ایلنا، فیضی با حضور در جلسه علنی شورای شهر در خصوص جزییات حادثه شنبه شب کارواش سعادت‌آباد توضیحاتی ارایه کرد و گفت: اراضی شهرک غرب متعلق به شرکت توسعه و عمران قدس است که ارتباط گسترده‌ای با شهرداری تهران داشته […]

 

رییس سازمان بازرسی شهرداری تهران جزییات حادثه «کارواش سعادت‌آباد» را تشریح کرد.

به گزارش ایلنا، فیضی با حضور در جلسه علنی شورای شهر در خصوص جزییات حادثه شنبه شب کارواش سعادت‌آباد توضیحاتی ارایه کرد و گفت: اراضی شهرک غرب متعلق به شرکت توسعه و عمران قدس است که ارتباط گسترده‌ای با شهرداری تهران داشته است.

وی با بیان این‌که سال ۷۱ زمینی به متراژ ۵۰۵۰ متر تحت عنوان ساخت مسجد و کانون فرهنگی در اختیار هیأت امنای محله قرار گرفت، گفت: سال ۷۴ توسط مدیران پلاکی در شمال این ملک به متراژ ۶۹۰۰ متر توسط شرکت نوسازی و عمران اراضی رسما خریداری و تبدیل به ایستگاه آتش‌نشانی شد.

وی با بیان این‌که پس از این ساخت و ساز پیشنهاد شد که در ضلع چهارراه دریا – سعادت‌آباد گذر و گردش به راستی ایجاد شود، ادامه داد: بر همین اساس بخشی از زمین مسجد به متراژ ۱۰۷۳ متر تبدیل به گذر شد.

فیضی با بیان این‌که در ۱۴ اسفند سال ۹۲ ملک مورد نظر فروخته می‌شود و سند رسما به نام مالک می‌شود، گفت: شهرداری اقدامات زیادی را در خصوص تحویل ملک انجام می‌دهد اما هیأت امنا از برگزاری جلسه‌ای که به نتیجه برسد، استنکاف می‌کنند.

وی با بیان این‌که هیأت امنای مسجد ادعا دارد که کل ملک از جمله پلاک آتش‌نشانی و… نیز متعلق به این مسجد است اظهار کرد: با این‌که همگان می‌دانند مسؤولیت گذر و خدمات عمومی حق شهرداری است باز هم هیأت امنا از تحویل زمین خودداری می‌کند.

رییس سازمان بازرسی شهرداری تهران با بیان این‌که متأسفانه متولیان مسجد در اقدام غیرقانونی ۵۰ درصد ملک را فروخته و ۵۰ درصد دیگر را تبدیل به‌کارواش می‌کنند گفت: این در حالی است که حداکثر اجازه ۲۰۰ متر تجاری را داشتند و از لحاظ قانونی و حقوقی این موضوع را پیگیری می‌کنیم.

وی با بیان این‌که بار‌ها توسط شهرداری اخطار به صاحب ملک داده شده است تصریح کرد: چهارشنبه قبل از حادثه مأموران برای اجرای حکم به‌کارواش می‌روند اما عوامل کارواش نسبت به تخریب خودرو و تعرض به مأموران اقدام می‌کنند تا این‌که شنبه شب این حادثه رخ می‌دهد و قطعاً نحوه وارد شدن عوامل ناحیه تهاجمی بوده و آن را قبول نداریم اما جمعی از افرادی که داخل کارواش بودند آماده درگیری بودند.

 

وی افزود: این موضوع از سوی شهرداری تهران نیز برای پیگیری دستور ویژه داده شده است و گزارش نهایی به زودی اعلام می‌شود.