کی‌روش به خاطر وزیر می‌رود!

  وقتی اعضای هیأت رییسه در آخرین روزهای کاری خود در دوره مدیریت علی کفاشیان به کی روش ایمیل زدند و گفتند با استعفایت مخالفیم و باید به‌کار خود ادامه دهی تصور می‌شد پرونده استعفای کی‌روش برای همیشه بسته شده است اما این قصه سر دراز دارد… به گزارش «ورزش سه»، با این‌که کی‌روش در […]

 

وقتی اعضای هیأت رییسه در آخرین روزهای کاری خود در دوره مدیریت علی کفاشیان به کی روش ایمیل زدند و گفتند با استعفایت مخالفیم و باید به‌کار خود ادامه دهی تصور می‌شد پرونده استعفای کی‌روش برای همیشه بسته شده است اما این قصه سر دراز دارد…

به گزارش «ورزش سه»، با این‌که کی‌روش در بدو ورود به تهران نشست مثبتی با مهدی تاج داشت و تمام قد انتخابش را به عنوان رییس جدید فدراسیون فوتبال به وی تبریک گفت، روی استعفای خود هم تأکید کرد و خطاب به مهدی تاج گفت که امیدوارم در جلسه روز چهارشنبه(امروز) با استعفای من موافقت کنی! این در حالی که سرمربی تیم ملی خوب می‌داند فدراسیون فوتبال به تازگی قرارداد زمین دستگردی را امضا کرده و از سویی مهدی تاج که بیش‌تر یک چهره اقتصادی است تا فوتبالی می‌تواند مشکلات مالی تیم ملی را به نحو قابل ملاحظه‌ای کاهش دهد.

به نظر می‌رسد پای صحبت‌های وزیر ورزش و جوانان در روز انتخابات فدراسیون فوتبال در میان است. وزیر صبح روز برگزاری مجمع عمومی با انتقادات خود به عملکرد فوتبال ملی و حتی فدراسیون فوتبال تاخت! البته بی‌آن‌که حرفی از کی‌روش به میان آورده باشد! حال این برای کی‌روش سؤال شده آیا می‌تواند در این فضای تضادگونه کار کند؟ وزیر ورزش و جوانان از سویی بر ماندن کی‌روش در تهران تأکید می‌کند و حتی افشین پیروانی را فرا می‌خواند تا به خواسته‌های کی‌روش پی ببرد و آن‌ها را اجابت کند اما از سویی در جلسه مجمع عمومی فدراسیون فوتبال عملکرد فوتبال ملی را مورد انتقاد قرار می‌دهد. شاید کی‌روش هم پیش خود فکر می‌کند چنین وزیری قطعاً به کمک تیم ملی نخواهد آمد و شرایط از اینی که هست بغرنج‌تر خواهد شد. به خصوص که فدراسیون فوتبال مشکلی مالی دارد، درآمدهای فیفا هم وصول نشده و طبعاً وزیر ورزش و جوانان هم با چنین دیدگاهی به تیم ملی کمک نخواهد کرد!

البته همان طور که کی‌روش در جلسه با اعضای هیأت رییسه گفته بود خواسته‌های او در ۱۱ بند است. بندهایی که همگی در مورد نیازهای تیم ملی بحث می‌کند نه دستمزد کی روش و به نظر می‌رسد اهتمام فدراسیون فوتبال در روزهای حضور کی‌روش در پرتغال برای رفع مشکلات خیلی جدی نبوده به خاطر این‌که همگی درگیر انتخابات بودند و به زعم مردم پیراهنی هم که برای تیم ملی تهیه دیده شده شبیه زیر پیراهن است. این را هم اضافه کنید که در غیاب کی روش در تهران اوسیانو دستیار او برای اقامت دچار مشکل شد و به پرتغال برگشت.

 

خیلی‌ها می‌گویند کی‌روش مثل همیش صحبت از رفتن می‌کند تا برای تیم ملی امکانات بگیرد اما برخی هم می‌گویند این بار تصمیم کی‌روش جدی است، چون تحملش تمام شده است. به هر صورت تکلیف کی روش با تیم ملی روز چهارشنبه(امروز) مشخص می‌شود.