پولی از خزانه نمی‌گیریم

    بیمه مرکزی در واکنش به انتشار تصاویر فیش حقوقی اسفند ماه مدیرانش در رسانه‌های خبری که موجی از انتقادات را به همراه داشته، ضمن ارسال فیش حقوقی بهمن ۹۴ و فروردین ۹۵ عضو هیأت مدیره‌ای که بیش‌ترین دریافتی اسفندماه را داشت، اعلام کرد: بخش عمده دریافتی اسفندماه مدیران بیمه مرکزی معوقات ۸۴ ماه […]

 

 

بیمه مرکزی در واکنش به انتشار تصاویر فیش حقوقی اسفند ماه مدیرانش در رسانه‌های خبری که موجی از انتقادات را به همراه داشته، ضمن ارسال فیش حقوقی بهمن ۹۴ و فروردین ۹۵ عضو هیأت مدیره‌ای که بیش‌ترین دریافتی اسفندماه را داشت، اعلام کرد: بخش عمده دریافتی اسفندماه مدیران بیمه مرکزی معوقات ۸۴ ماه بوده است.

به گزارش فارس، انتشار فیش‌های حقوقی برخی مدیران بیمه مرکزی و ارقام بسیار درشت آن تعجب بسیاری از مخاطبان را برانگیخت.

اختلاف دریافتی‌‌‌ها در فیش‌های حقوقی آنقدر زیاد بود که واکنش‌های منفی زیادی را در رسانه‌ها و افکار عمومی موجب شد. بعد از اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری برخی دستگاه‌ها از شمول اجرای این قانون خارج شدند و همین مسأله اختلاف حقوق و دستمزد دریافتی در برخی دستگاه‌ها را تغییر نداد. در چند روز اخیر با انتشار فیش حقوقی اسفند ماه برخی مدیران بیمه مرکزی، مجدداً برخی بی‌عدالتی‌ و اختلاف‌‌‌‌ها در حقوق و دستمزد بر سر زبان‌ها افتاد و حتی این سؤال را به وجود آورد که وضع پرداختی‌‌‌ها در سایر دستگاه‌های دولتی و بانک‌های دولتی و نیمه دولتی چگونه است؟ در همین رابطه بیمه مرکزی در واکنش به انتشار این فیش‌های حقوقی، تأکید کرد: بخش عمده خالص دریافتی در اسفند ماه شامل برخی معوقاتی است که در مدت ۸۴ ماه (از سال ۸۷ تاکنون) پرداخت نشده بود و طی فرایند‌های قانونی به حساب آن‌‌‌ها و بدون پنهان کاری و یا در قالب فیش‌های مختلف، به صورت کلی و در یک فیش تجمیع و صادر شده است.

در توضیحات بیمه مرکزی بر این مسأله تأکید شده است که این معوقات در سایر دستگاه‌ها هم وجود داشته که آن‌‌‌ها هم در این مدت این معوقات را دریافت کرده‌اند؛ بنابراین این پرداختی تنها مشمول بیمه مرکزی نمی‌شود.

در همین رابطه خبر‌‌‌ها و تحلیل‌های مختلفی مطرح شد از جمله این‌که رییس کل بیمه مرکزی یکی از مدیران بیمه مرکزی را برکنار کرده یا این‌که ۲۰۰ میلیون تومان به خزانه بازگشته است.

 

اما بیمه مرکزی این خبر‌‌‌ها را تکذیب و اعلام کرد بیمه مرکزی پولی از خزانه دریافت نمی‌کند و حقوق و مزایای کارکنان را از محل درآمدهای خود پرداخت می‌کند.