گزارش اهمال‌کاری‌ انسداد دومیلیارد دلاری دارایی ایران منتشر می‌شود

    رییس‌جمهور از آیت‌ا… هاشمی رفسنجانی و سردار سلیمانی به عنوان افتخارات جمهوری اسلامی ایران و استان کرمان یاد کرد.به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در بیست و هفتمین سفر استانی خود صبح روز سه‌شنبه وارد استان کرمان شد و در جمع مردم کرمان ضمن اشاره به افتخارات این استان در دوران […]

    رییس‌جمهور از آیت‌ا… هاشمی رفسنجانی و سردار سلیمانی به عنوان افتخارات جمهوری اسلامی ایران و استان کرمان یاد کرد.به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در بیست و هفتمین سفر استانی خود صبح روز سه‌شنبه وارد استان کرمان شد و در جمع مردم کرمان ضمن اشاره به افتخارات این استان در دوران بعد از انقلاب اسلامی به حضور شخصیت‌هایی از جمله شخصیت بزرگ شهید باهنر اشاره کرد و گفت: استان کرمان افتخارات بزرگی در طول تاریخ داشته است و آیت‌ا… هاشمی رفسنجانی یکی از آن‌هاست که شخصیتی برجسته در انقلاب اسلامی است و سال‌ها به عنوان رییس مجلس شورای اسلامی به کشور خدمت کرده است. هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام (ره) و مقام معظم رهبری است.

وی با اشاره به این‌که آیت‌ا… هاشمی ۸ سال به عنوان‌ رییس‌جمهور ایران به کشور خدمت کرد، تصریح کرد: وی قریب به ۲۰ سال است که به عنوان رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام فعالیت دارند. همچنین فرمانده دوران جنگ تحمیلی بودند و ایثار و فداکاری‌های بسیاری در دوران زندگی خود برای مردم کشور عزیزمان ایران و حتی دنیای اسلام داشته‌اند و امیدواریم مردم مثل گذشته از وجود این عالم دانای پر افتخار بهره برده و استفاده کنند.

وی همچنین با بیان این‌که از دیگر افتخارات استان کرمان سردار عزیز حاج قاسم سلیمانی است، خاطرنشان کرد: آشنایی و رفاقت من با سردار سلیمانی مربوط به دوران جنگ تحمیلی است. وقتی که ثارا… در حد یک گردان بود و در نهایت به عنوان لشگر ۴۱ ثارا… یکی از لشگرهای قدرتمند ما در میدان دفاع مقدس در جنگ ۸ ساله در برابر متجاوزین بود و امروز هم لشگری پرقدرت در کشور ماست و سال‌ها استان قدرتمند کرمان امنیت شرق کشورمان را به عهده داشته است.

رییس‌جمهور در ادامه افزود: ‌امروز در افغانستان، عراق، سوریه، فلسطین و لبنان هر جا را که نگاه می‌کنیم جای پای رشادت‌‌ها و دلاوری‌های سردار سلیمانی را می‌بینیم.

روحانی در ادامه با اشاره به تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: سپاه روز اول تا به امروز همیشه در مشکلات به عنوان نیروی پیشتاز ملت حضور داشته است. سال‌های اول انقلاب سپاه از کشور در برابر گروهک‌‌ها و توطئه‌ قدرت‌های بزرگ حفاظت کرد و آن روز که جنگ نابرابر و ظالمانه‌ای بر ما تحمیل شد سپاه به عنوان یک نیروگاه قدرتمند در کنار بسیج و ارتش از کشور حفاظت کرد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: سپاه همیشه پیشتاز حل مشکلات کشور بوده است. امروز هم سپاه نه تنها بار حفاظت از امنیت کشور را بر عهده دارد، بلکه مسؤولیت امنیت کشورهای دیگری که از ما درخواست مساعدت دارند را نیز به دوش می‌کشد.

سپاه برای دفاع از عتبات عالیات در عراق و سوریه و برای دفاع از مظلومان در لبنان، فلسطین و افغانستان حضور دارد و ما آرزوی سرافرازی بیشتر برای سپاه دلاور و بسیج قهرمان در همه صحنه‌های جهاد و مقاومت داریم.

رییس دولت تدبیر و امید در بخش دیگری از اظهارات خود با یادآوری این‌که در یک شرایط ویژه و در یک منطقه‌ای با وجود مشکلات خاص خود قرار گرفته‌ایم، افزود: جناح بندی‌‌ها و دسته‌بندی‌‌ها در دوران رقابت شرایط خوبی را به وجود می‌آورد و ما در سایه‌ رقابت می‌توانیم بهترین‌ها را بشناسیم و با آگاهی بهتر افراد شایسته‌تر را انتخاب کنیم، اما وقتی دوران رقابت‌های انتخاباتی گذشت باید بدانیم دیگر بحث جناح‌بندی‌‌ها و رودررو قرار گرفتن‌ها هم به پایان می‌رسد.

روحانی در ادامه تأکید کرد: امروز و پس از پایان انتخابات روز وحدت است و همه باید در صف واحد قرار بگیریم. امروز مجلس و دولت باید در کنار هم و دنبال حل مشکلات مردم باشند. مردم نه از دولت و نه از مجلس توقع اختلاف ندارند. مردم در این سال‌ها سختی‌‌ها را به جان تحمل کردند و مسؤولیت خود را در انتخابات ایفا کردند و اکنون بعد از انتخابات خواست مردم همکاری و همفکری دولت و مجلس برای حل مشکلات است.

رییس‌جمهور با ابراز امیدواری نسبت به مجلس دهم تصریح کرد: انتظار این است که دولت و مجلس در کنار هم و همسو با یکدیگر برای رفع مشکلات مردم تلاش کنند.

رییس‌جمهور با اشاره به این‌که امروز دولت با هدایت‌های رهبر فرهیخته انقلاب و حمایت‌های مردم به خوبی از پیچ سخت تاریخی عبور کرده است، گفت: ما دست به دست هم داده‌ایم و برجام را به فرجام رسانده‌ایم.

روحانی با اشاره به این که در گذشته در سراسر دنیا دشمنان به راحتی می‌توانستند علیه ایران سخن بگویند و ایران هراسی کنند تصریح کرد: ‌در دنیا به راحتی می‌توانستند از تهدید ایران حرف بزنند اما امروز بهانه جویی آن‌ها به قدری کم شده که سخنشان نفوذی میان افکار عمومی جوامع مختلف ندارد.

روحانی خاطر نشان کرد‌: امروز روزی است که بعد از برجام دیگر مجبور نیستیم برای خریدمان بدون رقابت فقط به یک یا دو کشور مراجعه کنیم تا هر جنس با هر کیفیت و قیمتی را به ما تحمیل کنند، بلکه امروز میدان رقابت پیش روی ما باز شده و ده‌ها کشور آماده سرمایه‌گذاری در ایران هستند. در حالی که در گذشته پولمان را در حساب ما مسدود می‌کردند و برای سرمایه‌گذاری در کشورمان ده‌ها شرط می‌گذاشتند.

رییس دولت تدبیر و امید با اشاره به این‌که عده‌ای می‌پرسند برجام چه کرده است، گفت: برجام دست ما را برای فعالیت باز کرده است.

روحانی خاطرنشان کرد: ‌در عرض ۴ ماه بعد از برجام ۳ میلیارد و ۴۱۸ میلیون دلار سرمایه‌گذاری مستقیم آغاز شده است و مجوز سرمایه‌گذاری برای حدود ۳ و نیم میلیارد دلار در طول ۴ ماه صادر شده و امروز مشغول سازوکار برای عملیاتی کردن آن هستیم و برای قراردادهای دیگر در حال مذاکره هستیم. پس شرایط برای حرکت ملت آغاز شده و روزی است که باید با وحدت برای ساخت ایران آباد و آزاد دست به دست هم دهیم.

رییس دولت یازدهم با بیان این که دولت ناچار است بار خطای سال‌های گذشته را هم بر دوش بکشد، گفت: به خطا دو میلیارد دلار از پول این مردم را در اختیار آمریکایی‌‌ها قراردادند و در سال ۸۶ تا ۸۷ ۱۰ ماه فرصت طلایی بود که این پول را از دست آمریکا برهانند اما این که نشد، جای سؤال دارد و کمیته‌ای در حال بررسی آن است که به زودی گزارش خواهد داد و مردم از اهمال گذشتگان مطلع می‌شوند.

روحانی تأکید کرد: نخواهیم گذاشت این پول که متعلق به بانک مرکزی و ازآن ملت ایران است به راحتی از حلقوم آمریکایی‌‌ها فرو برود و در آینده نزدیک این پرونده را به دادگاه بین‌المللی خواهیم برد و تا احقاق حقوق ملت ایران مسیر حقوقی، سیاسی و بانکی خود برای بازگرداندن مال ملت به خزانه را ادامه خواهیم داد.

رییس‌جمهور با اشاره به این که دوران انتخابات گذشته است، گفت: انتخابات با حضور پرشور مردم به صورت افتخارآمیز تمام شد و امروز روز استفاده از فرصت‌هاست و باید خودمان را برای حرکت بزرگ آماده کنیم.

روحانی با اشاره به این‌که یکی از معضلات کشورمان مسأله آب است خاطرنشان کرد: همه توان خود را برای حل معضل آب استان کرمان به‌کار خواهیم گرفت.

وی به برنامه‌های دولت برای استان کرمان اشاره کرد و گفت: برخی طرح‌ها درسال‌های ۹۵ و ۹۶ به اتمام می‌رسد و برخی از طرح‌ها طی ۴ سال آینده به اتمام خواهد رسید و برای اتمام برخی دیگر نیز با کمک کارآفرینان و سرمایه‌گذاران خصوصی اقدام خواهیم کرد و قول می‌دهم صندوق توسعه ملی با دو هزار میلیارد تومان به کمک طرح‌های استان کرمان بیاید.

روحانی با بیان این که کرمان استان بهشت معادن است و باید معادن آن را آباد کنیم، تصریح کرد: ما مردم کرمان را برای رفع مشکلاتشان تنها نخواهیم گذاشت و در همین سفر ۴۰ طرح و پروژه با اعتباری بالغ بر ۹۶۸ میلیارد تومان برای سال جاری و آینده در نظر خواهیم گرفت.