۴۰ درصد صنایع کوچک زیر ۱۰ نفر شاغل دارند

    رییس سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی گفت: برای حمایت از صنایع کوچک و متوسط، دنبال تأسیس بانک صنایع کوچک در برنامه ششم توسعه هستیم. به گزارش فارس، علی یزدانی در پنجمین اجلاسیه اتاق اصناف ایران اظهار داشت: از مجموع صنایع مستقر در کشور ۷۹ هزار واحد صنایع کوچک است که بالغ بر […]

 

 

رییس سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی گفت: برای حمایت از صنایع کوچک و متوسط، دنبال تأسیس بانک صنایع کوچک در برنامه ششم توسعه هستیم.

به گزارش فارس، علی یزدانی در پنجمین اجلاسیه اتاق اصناف ایران اظهار داشت: از مجموع صنایع مستقر در کشور ۷۹ هزار واحد صنایع کوچک است که بالغ بر ۴۰ درصد این واحد‌ها زیر ۱۰ نفر اشتغال دارند.

وی به سیاست‌های جدید سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی اشاره کرد و گفت: در سال جاری در راستای اقتصاد مقاومتی سیاست‌هایی که تکلیف شده در پیش گرفته‌ایم که فقط مختص به وزارت صنعت، معدن و تجارت نیست، بلکه هر ۳ قوه اصحاب رسانه و خود مردم نیز باید به آن عمل کنند.

رییس سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی، به این نکته اشاره کرد که همه آحاد ملت موظف به مصرف تولیدات داخلی هستند و با بستن دریچه نقد اتفاقی در کشور نمی‌افتد، چرا که نتیجه‌اش اختلاس‌های بزرگ است که شاهد هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در سازمان صنایع کوچک دستورالعملی را برای استقرار صنوف به ویژه صنایعی که از آن‌ها به عنوان واحدهای آلاینده نام برده می‌شود، داریم تا فرهنگی حاکم شود که رابطه بین دولت، ‌کارگر و کارفرما به درستی شکل گیرد و در این راستا هر چه لازم باشد، به اتاق اصناف تفویض خواهیم کرد.

یزدانی از توافق برای استقرار ۲۵۰۰ واحد صنفی در شهرک‌‌های صنعتی خبر داد و گفت: این توافق اسفند ماه انجام شده که مقدمات آن نیز آغاز شده است.

 

یزدانی همچنین گفت: در برنامه ششم توسعه به دنبال تأسیس بانک صنایع کوچک هستیم، چرا که مقام معظم رهبری به حمایت از صنایع کوچک و متوسط تأکید دارند و به‌طور میانگین ۹۲ درصد صنایع ما کوچک هستند.