تولید پوست نامریی برای رفع چین و چروک پوست

  محقین آمریکایی پوست نامریی را تولید کرده‌اند که با قرار گرفتن بر روی پوست می‌تواند موجب بر طرف کردن چین و چروک شود. به گزارش خبرگزاری مهر، محققین دانشگاه «ام آی تی» آمریکا با استفاده از پلیمر نامریی موفق به ساخت پوستی شده‌اند که می‌توان آن را بر روی پوست قرارداد تا چین و […]

 

محقین آمریکایی پوست نامریی را تولید کرده‌اند که با قرار گرفتن بر روی پوست می‌تواند موجب بر طرف کردن چین و چروک شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، محققین دانشگاه «ام آی تی» آمریکا با استفاده از پلیمر نامریی موفق به ساخت پوستی شده‌اند که می‌توان آن را بر روی پوست قرارداد تا چین و چروک پوست را صاف کند.

به گفته محققین آمریکایی از این پوست نامریی می‌توان برای درمان اگزما و دیگر بیماری‌های پوستی استفاده کرد. ساختار این پلیمر نامریی به این گونه است که ابتدا ماده شیمیایی سیلوکسان بر روی این پلیمر قرار می‌گیرد و بعد از آن کریستال پلاتین برای تغییر شکل سیلوکسان به لایه پلیمری به آن اضافه می‌شود که آن را (XPL) می‌نامند.

خواص این پوست تولید شده بسیار نزدیک به پوست جوان است و بعد از قرار گرفتن بر روی پوست می‌تواند تا ۲۴ ساعت آن موضع را صاف نگه دارد و حساسیتی هم ایجاد نمی‌کند.

محققین در حال توسعه این پوست هستند تا خواص دارویی برای درمان اگزما و همچنین محافظت از پوست در برابر اشعه ماورا بنفش را هم داشته باشد.

 

نتیجه این تحقیق در نشریه Nature Materials منتشر شده است.