خودکفایی در تولید کنستانتره سنگ‌آهن تا پایان سال

    محمدرضا نعمت زاده از خودکفایی کشور در تولید کنستانتره تا پایان سال جاری خبر داد. به گزارش ایسنا، وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم آغاز به‌کار عملیات اجرایی ۱۰ طرح صنایع معدنی به صورت ویدیو کنفرانس با حضور رییس‌جمهور با اعلام این خبر اظهار کرد: تا پایان سال جاری ۴۰ طرح نیمه […]

 

 

محمدرضا نعمت زاده از خودکفایی کشور در تولید کنستانتره تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش ایسنا، وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم آغاز به‌کار عملیات اجرایی ۱۰ طرح صنایع معدنی به صورت ویدیو کنفرانس با حضور رییس‌جمهور با اعلام این خبر اظهار کرد: تا پایان سال جاری ۴۰ طرح نیمه تمام در حوزه صنایع معدنی در سراسر کشور آماده بهر‌برداری خواهد شد.

وی اظهار کرد: با بهره‌برداری از این ۴۰ طرح معدنی، ۲۴ میلیون تن به زنجیره فولاد کشور اضافه خواهد شد و به عبارتی دیگر تا پایان سال جاری کشور در تولید کنستانتره به خودکفایی خواهد رسید.

با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و به صورت ویدیو کنفرانس، ۱۰ طرح صنایع معدنی، افتتاح و عملیات اجرایی آن‌‌ها آغاز شد.

براساس این گزارش، طرح‌های افتتاح شده امروز بیش‌تر در صنایع معدنی، پتروشیمی و صنایع میان دستی پتروشیمی است که در مجموع ۶۸۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و برای ۱۸۰۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است.

از طرح‌های افتتاح شده امروز می‌توان به افتتاح کارخانه کنستانتره شماره۲ سنگ آهن زرند با ظرفیت دو میلیون تن در سال و همچنین کارخانه گندله‌سازی سنگ آهن زرند با ظرفیت ۲٫۵ میلیون تن و با سرمایه‌گذاری ۱۰۰۰ میلیارد تومانی در این دو پروژه و اشتغالزایی ۵۰۰ نفر اشاره کرد.

همچنین به صورت ویدیو کنفرانس، عملیات اجرایی کارخانه کنستانتره سنگ آهن با ظرفیت ۱۰۰ هزار تن در سال و با سرمایه‌گذاری ۱۶ هزار میلیارد تومان و همچنین کارخانه کنستانتره دیگر سنگ آهن با ظرفیت ۱۰۰۰ تن و سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد تومان در شهرستان جیرفت آغاز شد.

 

براساس این گزارش عملیات اجرایی پتروشیمی فجر کرمان، کارخانه کنستانتره مس جیرفت با ظرفیت ۵۵ هزار تن، کارخانه فروآلیاژ بردسیر با ظرفیت ۱۲ هزار تن و کارخانه پارس پلیمر پارس نیز آغاز شد.