کشف دو معدن مس با ظرفیت بالا در استان تهران

  رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ری از کشف دو معدن غنی مس با ظرفیت بالا در مناطق حاجی‌آباد و توچال قیام‌دشت شهرستان ری خبر داد. به گزارش ایرنا، عزیزا… افضلی در جمع خبرنگاران گفت: معادن کشف شده با استفاده از ابزارهای فنی و دقیق مورد ارزیابی قرار گرفته و دارای منابع بسیار […]

 

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ری از کشف دو معدن غنی مس با ظرفیت بالا در مناطق حاجی‌آباد و توچال قیام‌دشت شهرستان ری خبر داد.

به گزارش ایرنا، عزیزا… افضلی در جمع خبرنگاران گفت: معادن کشف شده با استفاده از ابزارهای فنی و دقیق مورد ارزیابی قرار گرفته و دارای منابع بسیار غنی و فراوان از مس می‌باشند.

وی در خصوص زمان بهره‌برداری از معادن کشف شده اظهار داشت: بر اساس برنامه زمانی و کارهای صورت گرفته انتظار می‌رود یکی از معادن فوق تا دهه فجر سال جاری به بهر‌برداری برسد.

افضلی افزود: بهره‌برداری از معادن مس شهرستان ری باعث ایجاد رونق و تحول در صنعت مس استان تهران خواهد شد.

وی با اشاره به طرح تجمیع معادن شن و ماسه در سطح شهرستان ری عنوان کرد: اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ری طرح تجمیع معادن شن و ماسه را در دستور کار خود دارد، براساس این طرح ۴ یا ۵ معدن کوچک شن و ماسه با یکدیگر تجمیع شده و به یک معدن بزرگ تبدیل می‌شوند.

وی در خصوص مزایای این طرح ادامه داد: اجرای این طرح به ساماندهی و افزایش راندمان معادن و همچنین نظارت بیش‌تر بر عملکرد معادن کمک شایانی می‌کند.

افضلی با اشاره به قرار گرفتن عرصه‌های معادن در حوزه ادارات منابع طبیعی و محیط زیست عنوان کرد: کار گروه تعاملی میان اداره صنعت، معدن و تجارت و این دو اداره تشکیل شده تا با تعامل صورت گرفته بر عملکرد معادن نظارت شود تا ضمن بیش‌ترین بهره‌برداری کم‌ترین آسیب به طبیعت وارد شود.

 

وی در خصوص وظایف اداره صنعت، معدن و تجارت در حوزه معادن تصریح کرد: نظارت بر تخلفات معادن، صدور گواهی کشف و صدور پروانه اولیه بهره‌برداری بر عهده این اداره می‌باشد.