می توان بعد از رأی‌گیری هم اعتبارنامه فرد را رد کرد

    دبیر شورای نگهبان با بیان این‌که برخی ادعا می‌کنند بعد از رأی‌گیری فقط مجلس است که می‌تواند اعتبارنامه فرد فاقد صلاحیت را تأیید نکند، گفت: این ادعا خلاف نظارت استصوابی است.به گزارش مهر، آیت‌ا… احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان در همایش رؤسای دفاتر استانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سراسر کشور خاطر نشان کرد: […]

    دبیر شورای نگهبان با بیان این‌که برخی ادعا می‌کنند بعد از رأی‌گیری فقط مجلس است که می‌تواند اعتبارنامه فرد فاقد صلاحیت را تأیید نکند، گفت: این ادعا خلاف نظارت استصوابی است.به گزارش مهر، آیت‌ا… احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان در همایش رؤسای دفاتر استانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سراسر کشور خاطر نشان کرد: دولت و مجلس باید مسأله مهم اقتصاد مقاومتی را با روحیه انقلابی پیگیری کند تا مشکل تولید و اشتغال حل شود. قوه قضاییه هم باید انقلابی باشد تا بتواند اجرای عدالت کند. دولت باید انقلابی باشد تا در خدمت به نظام و مردم و اجرای قانون موفق باشد چراکه بدون روحیه انقلابی و استکبارستیزی که لازمه انقلابی‌گری است، نمی‌تواند اصول و مبانی انقلاب اسلامی را حفظ کند.

وی تأکید کرد: چنان‌که رهبر معظم فرمودند حوزه علمیه یعنی مراجع، اساتید، طلاب باید انقلابی باشند تا به درد مردم و مملکت بخورند وگرنه هر چه با سواد و معلومات فقهی و اصولی و غیره باشند به این نظام اسلامی که برخاسته از جهاد و ایثارگری شهدا و جانبازان است نمی‌توانند خدمتی بکنند، مسأله حفظ نظام از سایر مسایل اسلامی مهم‌تر است بنابراین باید مرجعی مثل آیت‌ا… سیستانی در مقابله با توطئه‌های دشمن فتوای انقلابی صادر کند.

آیت‌ا… جنتی خاطرنشان کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هم لازم است با یک حرکت انقلابی رسالت خود را در رساندن پیام انقلاب اسلامی به نسل جوان به خوبی ایفا کند.

دبیر شورای نگهبان با اشاره به ابطال انتخابات بعضی از نامزد‌ها به علت دستیابی به اسناد جدید، که حاکی از عدم صلاحیت آن‌ها بود، گفت: نظارت استصوابی شورای نگهبان عام و در تمام مراحل است. این اقدام سابقه هم داشته در مورد فردی که بعد از رأی‌آوردن معلوم شد، مدرک تحصیلی‌اش فاقد اعتبار است. در آن شرایط انتخابات را هم شورای نگهبان ابطال کرد.

 

وی تصریح کرد: بعضی ادعا می‌کنند بعد از رأی‌گیری فقط مجلس است که می‌تواند اعتبارنامه فرد فاقد صلاحیت را تأیید نکند. این ادعا علاوه بر این که خلاف نظارت استصوابی قبل از ورود به مجلس است، تاریخ هم نشان نمی‌دهد که در مجلس اعتبارنامه‌ای را به جز یک مورد رد کرده باشند و به شهادت تاریخ این جای معامله و بده و بستان است.